Piękna biżuteria tytanowa

O niemal trzech wieków znany jest nam tytan, który w ostatnich latach coraz częściej zdobywa zainteresowanie przyszłych par młodych. To wszystko w związku z tym, że tytan ma bardzo oryginalny wygląd, a przy tym wykazuje szereg zalet niespotykanych przy innych stopach metalowych. W związku z tym wykorzystuje się go w różnych przemysłach jak implantologia, inżynieria biomedyczna czy też lotnictwo. Jednak najwięcej słyszymy o nim w sklepach biżuteryjnych, które zachęcają młodych ludzi do korzystania z tego dobra naturalnego.

Fascynująca tytanowa biżuteria ślubna

piękne pierścionki tytanoweJeżeli chcemy wybrać oryginalną biżuterię to zdecydowanym faworytem dla większości osób obecnie będzie tytan. Warto wspomnieć, iż piękne pierścionki tytanowe to nie tylko ich wygląd, ale również szereg pozytywnych cech wpływających na chęć zakupu tego typu biżuterii. Przede wszystkim należy zacząć od opisu tytanu. To metal występujących w różnych odcieniach szarości i srebra. Doskonale też łączy się z samym srebrem i ewentualnymi dodatkami kryształowymi. Tytan wypolerowany z kolei imituje platynę, a przy tym kosztuje znacznie mniej. Metal ten jest również o około 45% lżejszy od srebra czy złota, a przy tym o wiele bardziej wytrzymały. W związku z tym polecany jest dla osób pracujących w szczególnie trudnych warunkach fizycznych czy wodnych bądź ze środkami mogącymi wpłynąć na korozję metalu. Chętnie sięgają po obrączki tytanowe nawet sportowcy. Mimo to należy mieć na uwadze, że tytan bardzo ciężko później powiększyć, dlatego to powinna być przemyślana decyzja. Jest to jednak jego jedyna wada. Dodatkowo biżuteria tytanowa to odpowiedni wybór dla alergików, gdyż nie wywołuje wyprysków kontaktowych ani reakcji alergicznych. Wiąże się to bezpośrednio z wytrzymałością na chlor czy środki chemiczne, gdyż po prostu nie wchodzi w reakcję z innymi materiałami. Warto zainteresować się tytanowymi wyrobami jubilerskimi, które pozostaną z nami na wiele lat, będą łatwe w pielęgnacji oraz nie spowodują u nas reakcji alergicznej. 

Bardzo ciekawym wyborem jubilerskim są pierścionki, obrączki, a nawet kolczyki czy naszyjniki wykonane z tytanu. To metal bardzo ciekawy pod względem estetycznym, a także wytrzymałości i braku wchodzenia w reakcje z innymi materiałami. Dzięki temu mogą nosić takie rzeczy nawet osoby uczulone na nikiel czy mające problemy z silnymi reakcjami skórnymi. Dodatkowo tytan nie ulegnie szybkiemu zniszczeniu, gdyż to jeden z najbardziej wytrzymałych materiałów na świecie, który zyskuje ciągle popularność.