Pasy bezpieczeństwa, czyli świadomy przewóz psa

Pasy bezpieczeństwa są czymś, co znamy od wielu lat. Mają chronić nas przed niepożądanymi skutkami wypadków samochodowych, a za ich brak możemy zapłacić surową karę. Podróżując, staramy się więc odpowiednio zabezpieczyć, w końcu chyba każdy z nas chciałby żyć jak najdłużej bez żadnego większego uszczerbku na zdrowiu. Niestety w podróży często zapominamy o bezpieczeństwie naszych pupili, którzy często jeżdżą razem z nami samochodami na mniejsze czy większe wycieczki.

Pies w podróży, pasy bezpieczeństwa 

pasy bezpieczeństwa dla psówUtarło się stwierdzenie „Nie przesadzaj, to tylko pies”, jest to jednak członek naszej rodziny, którego bezpieczeństwo powinno być dla nas równie istotną kwestią, co nasze własne. Wyobraźmy sobie, co stanie się z psem, który podróżował bez absolutnie żadnego zabezpieczenia, gdy nasz samochód zderzy się z innym autem, czy, co gorsza, z ciężarówką? Na pewno nie będziemy mieli żadnych szans, na odratowanie go. Na internecie możemy znaleźć wiele wizualizacji takich sytuacji, które przyprawiają o nieprzyjemne dreszcze na plecach. Co w takim razie zrobić, aby nasz pupil był bezpieczny? Rozwiązać ten problem może zakup takiego wynalazku, jakim jest pasy bezpieczeństwa dla psów, do nich powinniśmy dokupić specjalistyczne szelki, bo pociągnięcie za obrożę w czasie wypadku może uszkodzić zwierzęciu kręgi szyjne. Ważny jest wybór firmy, która posiada pasy i szelki z atestami, czyli testami zderzeniowymi, bo tak naprawdę tylko to zagwarantuje nam, że będą spełniały one swoją funkcję. Pas samochodowy dla psa jest krótszy, lecz jeden z jego końców zaopatrzony jest w taką samą końcówkę jak te, które znamy na co dzień, druga zaś ma karabińczyk, którym możemy przypiąć do nich psa. Odpowiednio dobrane szelki nie są ani za luźne na naszego czworonoga, ani za ciasne. Posiadają one szeroki pasek na klatce piersiowej, który ma dobrze zabezpieczyć siłę pociągnięcia w przypadku zderzenia, te cieńsze mogą wyrządzić wiele szkód. Nie zbyt dobrym pomysłem będzie zakup takiego zestawu ze sklepu zoologicznego, szycie szelek i pasów jest bardzo słabe, nie trzeba dużej siły, aby się rozerwały.

Nie powinniśmy oszczędzać na zdrowiu naszym, naszych bliskich, ani zwierząt, dlatego warto, jest dołożyć trochę pieniędzy i zdecydować się na zakup produktu z odpowiednimi testami, które potwierdzi nam certyfikat i odpowiednie nagranie udostępniane na prośbę klienta. Warto zapoznać się z ofertą takich firm jak Ruffwear, Dogs comfort, Kardiff — są to dwaj czołowi producenci akcesoriów dla psów z odpowiednimi testami.