Opał dobrej jakosci w składzie

Przed sezonem grzewczym zastanawiamy się nad miejscem, w którym zakupimy zapas sprawdzonego opału. Choć w sieci znajdziemy wiele ogłoszeń od firm zajmujących się dystrybucją węgla i drewna w niskich cenach, tylko certyfikowane składy dają gwarancje jakości. W przypadku opału taka pewność wiąże się z kwestiami ekologii. Tylko czysty węgiel, wydobywany zgodnie z europejskimi standardami, zapewnia utrzymanie norm pyłów na niskim poziomie. Paliwa zanieczyszczone mogą uszkodzić piec i system grzewczy.

Certyfikowane paliwa stałe: węgiel, drewno, brykiet

opał dobrej jakościWęgiel, drewno, brykiet i ekogroszek, to najpopularniejsze i najłatwiej dostępne paliwa stałe. Ważne, by zamawiać je w autoryzowanych punktach, działających od lat na rynku, przestrzegających norm środowiskowych. Skład opału daje możliwość zakupu detalicznego i w hurcie. Przy większych ilościach, możliwa jest negocjacja cen i upusty. Składy oferują klientom opał dobrej jakości w rozsądnej cenie. W przypadku węgla i pochodnych, możemy mieć pewność, że produkt pochodzi ze sprawdzonego źródła, nie ma w swym składzie zbędnych domieszek, mogących doprowadzić do zapchania pieca i komina. Dobry jakościowo węgiel pali się długo, nie wytwarza szkodliwego dymu, pozostawia czysty popiół. Podobnie sprawa wygląda z drewnem. Zakup bali z lasu i od mniejszych dostawców, jest tanią opcją, jednak wymaga od nas dużego wysiłku i czasu na obróbkę. Jeśli nie mamy miejsca na to, by składować opał przez długie, zimowe miesiące, drewno możemy dokupić w poręcznych workach, w dowolnym momencie. Składy dają nam gwarancję dostępności towaru przez cały sezon. Jednak ceny węgla i drewna mogą się wahać, co uzależnione jest od wielu rynkowych i pozarynkowych czynników. Wyjątkowo mroźna zima, może spowodować wydłużenie się kolejek oczekujących po większe ilości opału. Im zimniej, tym więcej go zużywamy. Także ceny na rynkach światowych mogą chwilowo wpłynąć na różnice cen w skupach. Jeśli posiadamy odpowiednie środki, warto zakupić większą ilość opału na cały sezon, wówczas unikniemy podwyżek.

Wysoka jakość węgla gwarantuje odpowiedni poziom spalania bez wytwarzania drażniącego dymu. Gorsze paliw z domieszkami, zanieczyszczone mogą uszkodzić ogrzewanie i pociągają za sobą dodatkowe koszty. Opał niezbędny w miesiącach jesienno – zimowych podlega wahaniom cen w zależności od temperatur i zapotrzebowania na rynku. W środku zimy, przy dużych mrozach, mogą pojawić się kolejki i wzrosty cen. Unikniemy tego, zakupując dobry jakościowo węgiel, koks, brykiet, miał czy ekogroszek.