Odpowiednie karmienie psa

Dbanie o pożywienie naszego pupila to niestety nie jest łatwe zadanie. Oczywistym jest, że pies chciałby jeść to, co my. Pamiętajmy jednak, że zazwyczaj, ludzkie jedzenie psom po prostu szkodzi. Psi układ pokarmowy nie jest przygotowany na trawienie dużej ilości tłuszczu, którą my tak często przemycamy do swojego organizmu. Nie tylko tłuszcz powoduje, że pies nie może jeść tego, co my. 

Czym karmić naszego pupila

sucha karma dla psówPsy również powinny mieć dietę, która jest jak najbardziej pozbawiona zbóż, znaczy to mniej więcej tyle, że wbrew powszechnym przekonaniom pies nie powinien jeść chleba czy kasz. Niewskazane jest więc psa uczyć spożywania ludzkich potraw. Czym zatem karmić naszego pupila? psa to nie jest, wbrew pozorom, łatwa sprawa. Jako odpowiedzialni właściciele czworonogów musimy zdać sobie sprawę, że odpowiednia dieta to absolutna podstawa. To ona w dużej mierze sprawia, że nasz pies bardzo długo może cieszyć się dobrym zdrowiem i świetną kondycją. Czym więc karmić? Na rynku jest ogromna gama gotowych produktów. Możemy kupić karmę mokrą jak i suchą o najróżniejszych smakach. Prawdą jest, że sucha karma dla psów jest częściej rekomendowana przez weterynarzy. Dzieje się tak, gdyż według rozlicznych badań karmy suche posiadają więcej odpowiednich składników odżywczych, witamin i minerałów, które są w diecie psa konieczne. Nie każdy pies lubi jednak suche karmy. Oczywistym jest, że mokra jest dla psa bardziej atrakcyjna, dlatego, że posiada bardziej intensywny zapach i jest łatwiejsza do spożycia. Warto pamiętać o tym, że niektóre psy są po prostu leniwe. Nie lubią wysilać się gryząc twardej suchej karmy. Tak więc to, czym karmimy naszego pupila zależy w sumie wyłącznie od niego. Nie ma bowiem sensu kupować karmy suchej, jeśli nasz pies i tak nie będzie jej spożywał. Psi układ pokarmowy nie jest dostosowany do trawienia ludzkiego jedzenia. Jest to, najzwyczajniej w świecie, dla niego niezdrowe. Wszelkiego rodzaju tłuszcze, które są dobre dla ludzi, zdecydowanie nie służą psom. To samo tyczy się zbóż.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, że pies może jeść chleb czy kaszę okazuje się, ze tak nie jest. Udowodniono, że jedyne zboże, którym możemy karmić naszego psa, bez obawy o to, że w jakikolwiek sposób pogorszymy jego zdrowie jest ryż.  Dbając o psiaka warto wcześniej zorientować się jaką karmę warto kupić. Na rynku jest bowiem niesamowicie duży wybór w tej kwestii. Bardzo trudnym pytaniem jest co wybrać. Postawić na karmę suchą, mokrą, a może wybrać opcję mieszaną.