Odpowiednia psychoterapia par w Poznaniu

Nawet ludzie niebędący w stałych związkach doskonale wiedzą jak trudne są relacje kobiet z mężczyznami. Oczywiście przedstawicielki płci pięknej znacznie różnią się od facetów. Jednak już na wstępie należy stwierdzić, że rodzina jest najważniejsza. Każde małżeństwo trzeba odpowiednio pielęgnować jak ogródek. Zresztą sprawa dotyczy wszystkich związków, także tych partnerskich. Zamiast się rozstawać, może lepiej jest skorzystać z pomocy specjalisty. W końcu dwoje dorosłych ludzi musi się przecież jakoś dogadać. 

Jakich rezultatów można się spodziewać po psychoterapii?

psychoterapia par z poznaniaW prężnie rozwijającym się świecie mamy do czynienia z coraz większą liczbą rozwodów. Nikt nie jest przecież w stanie podać dokładnej definicji miłości. Nie inaczej jest również w moim przypadku. Na portalu społecznościowym dostępna była psychoterapia par z poznania i okolic. Nasze małżeństwo już od kilku lat przeżywało ciężki kryzys. Jednak mamy dwójkę bardzo zżytych ze sobą dzieci. Nie można się było zatem po prostu rozstać. Pomoc odpowiedniego psychologa była nam potrzebna od zaraz. W naszym przypadku nie było jednak problemu zdrady, ale nasze uczucie po prostu się wypaliło. Niemniej jednak postanowiliśmy zaryzykować. W końcu nic nie mieliśmy do stracenia. Mieszkamy w Poznaniu, czyli jednym z największych miast w Polsce, nie było zatem problemu, żeby znaleźć odpowiedniego specjalistę. Przed podjęciem decyzji dużo czytaliśmy na ten temat. Na pierwszej wizycie pani psycholog stwierdziła, że czeka nas długi proces. Nie da się rozwiązać spraw, które piętrzyły się przez lata w ciągu jednej wizyty u psychologa. Jesteśmy małżeństwem już ponad jedenaście lat, szkoda więc byłoby zaczynać wszystko od nowa. Rozwód nie jest najlepszym wyjściem z sytuacji. Po kilku spotkaniach można już było zauważyć pierwsze efekty. Przede wszystkim przestaliśmy mieć do siebie pretensje, jak to wcześniej bywało. Pani kazała nam poznawać siebie od nowa, zaczęliśmy również regularne ze sobą sypiać. Dobry seks jest przecież lekarstwem na wszystko.

Jestem doświadczonym małżonkiem, który przeszedł już nawet terapię małżeńską. Moja wiedza na temat relacji z kobietami znacznie się pogłębiła. Muszę przyznać, że na początku nie wierzyłem, że ktokolwiek jest w stanie uratować nasze małżeństwo. Przed podjęciem decyzji o rozstaniu warto jednak skorzystać z usług specjalistów. Zwłaszcza jeśli mamy wspólne dzieci rozstanie nie jest odpowiednim rozwiązaniem. Na razie nasz związek przeżywa po prostu erę renesansu. Mamy nadzieje, że tak już zostanie.