Odmładzające właściwości zabiegów z użyciem lasera frakcyjnego

 

Wiele gabinetów kosmetycznych dysponuje wysokiej jakości sprzętem, dzięki czemu zabiegi, jakie oferują, skutecznie radzą sobie z różnymi niedoskonałościami i znacznie poprawiają samopoczucie oraz urodę klientek. Jednymi z często wykonywanych metod są zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego, który skutecznie radzi sobie ze zmarszczkami, rozstępami oraz bliznami. Metoda ta jest bardzo nowoczesna, skuteczna, wykorzystuje zjawisko fototermolizy frakcyjnej. Laser emituje energię o dostosowanej długości fal, co sprawia, że fotoreceptory w skórze je pochłaniają.

Zalety zabiegów z użyciem lasera frakcyjnego

laser frakcyjny ŁódźNa skutek podgrzania tkanek powstają mikrouszkodzenia i przerwanie skóry. Zadaniem tego typu działania jest pobudzenie skóry do regeneracji. Ze względu na dużą skuteczność i wszechstronność zastosowania wiele gabinetów kosmetycznych posiada laser frakcyjny Łódź jest miastem, gdzie panie mogą skorzystać z tej wyjątkowej metody. Zabiegi wykonywane są na różne partie ciała, takie jak twarz, szyja oraz dekolt, a także dłonie oraz uda. Wskazaniem do wykonania tego zabiegu są zmarszczki, blizny potrądzikowe, rozstępy oraz przebarwienia. Skutecznie redukuje zmiany skórne, sprawia, że skóra jest odmłodzona, a także sprężysta. Nie powinny z tego zabiegu korzystać kobiety w ciąży i karmiące piersią, a także opalające się na słońcu i w solarium. Ważne, by nie zażywać kąpieli słonecznych, a także używać samoopalacza dwa tygodnie przed zabiegiem. Przeciwwskazaniem jest także przyjmowanie leków, które zmniejszają krzepliwość krwi, a także antybiotyków o działaniu fotouczulającym. Zabiegowi nie mogą poddać się także osoby z nowotworem, padaczką, cukrzycą oraz łuszczycą. Metoda ta jest wyjątkowo skuteczna, jednak istnieje konieczność wykonania całej serii zabiegów w gabinecie. Zabieg stosuje się w celu wygładzenia zmarszczek, a także blizn i rozstępów. Bezpośrednio przed zabiegiem konieczne jest odpowiednie przygotowanie skóry, jej oczyszczenie, a także nałożenie maści kojącej. Podczas wykonywania zabiegu może pojawić się do lekki dyskomfort oraz dolegliwości bólowe.

W gabinetach medycyny estetycznej wykorzystywane są dwa rodzaje laserów frakcyjnych, ablacyjny oraz nieablacyjny. Pierwszy z nich działa zdecydowanie silniej, przynosi widoczne efekty, jednak potrzebuje dłuższego czasu na regenerację. Wykorzystuje się ją w przypadku dużych blizn i widocznych rozstępów. Z kolei laser frakcyjny nieablacyjny uszkadza skórę jedynie wewnątrz, a gojenie trwa krótko, stosowany jest w przypadku mniejszych blizn i zmarszczek.