Ocieplanie pianką PUR

Nie da się ukryć, że ogrzewanie jest w naszym domu czymś bardzo ważnym. Jednak trzeba zauważyć, że często nasze systemy grzewcze nie są odpowiednio wydajne lub przynajmniej tak nam się wydaje. Niejednokrotnie problemem jest to, że przez nasze ściany z pomieszczeń uchodzi zbyt dużo ciepła. W związku z tym należy zastosować odpowiednie rozwiązania dzięki którym można efektywnie nasze budynki docieplać. Od jakiegoś czasu mamy sporo możliwości z tym związanych. 

Skuteczne ocieplanie ścian 

natryskowa pianka pur w mazowieckimŚciany naszego budynku mogą niekiedy bardzo łatwo przepuszczać ciepło. Do tej pory materiałem, który wykorzystywano do ocieplania był styropian. Z biegiem lat zaczęto jednak produkować również inne materiały, które sprawdzają się obecnie świetnie. Bez wątpienia jednym z nich jest pianka poliuretanowa, która często określana jest jako pianka PUR. Materiał ten początkowo był wykorzystywany głównie w branży produkcyjnej gdzie sprawdzał się on w roli wypełniacza. Jednak dostrzeżono w tym materiale spory potencjał. Od jakiegoś czasu pianka poliuretanowa jest stale wykorzystywana do tworzenia izolacji termicznych. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest natryskowa pianka PUR w Mazowieckim można z łatwością znaleźć sprawdzone firmy zajmujące się nakładaniem takiego materiału zarówno na ściany budynku jak i na jego poddasza. Na ten moment szczególnie często wykorzystuje się piankę o strukturze otwartokomórkowej. Jest to materiał, który charakteryzuje się tym, że jest w stanie świetnie przepuszczać parę wodną oraz wiele innych gazów. W związku z tym nie ma tutaj ryzyka występowania mostków termicznych pod warstwą termoizolacyjną. Piana otwartokomórowa to materiał, który jest niezwykle lekki i przez to można stosować go na wielu rodzajach konstrukcji. Nic nie stoi na przeszkodzie by taka pianka została zastosowana do ocieplenia domów szkieletowych czy nawet drewnianych domków letniskowych. Każdego dnia firmy zajmujące się nakładaniem takiej pianki przyjmują tego typu zlecenia. 

Na chwilę obecną piankę poliuretanową wykorzystuje się niezwykle często do ocieplania ścian oraz dachów. Niejednokrotnie usłyszeć można o tym, że pianka poliuretanowa stosowana jest do ocieplania poddaszy od ich wewnętrznej strony. Stosując taki zabieg możemy mieć pewność, że ciepło będzie skutecznie zatrzymywane we wnętrzu naszego domu. Warto też podkreślić, że pianka poliuretanowa jest materiałem niepalnym więc bez najmniejszych obaw można stosować ją w pobliżu przewodów kominowych czy też innych miejsc gdzie zachodziłoby ryzyko pojawienia się ognia.