Obsługa techniczna eventów

Kiedy poszukiwałem pracy szybko zauważyłem ogłoszenie na specjalistę od organizacji eventów. Jeszcze parę lat temu zajmowałem się przede wszystkim produkcją wydarzeń czyli odpowiadałem między innymi za nagłośnienie oraz oświetlenie, dlatego wydaje mi się, że całkiem nieźle poradzę sobie jako koordynator tych wszystkich kwestii.

Praca przy obsłudze technicznej eventów

fachowa obsługa techniczna eventówBranża eventowa bardzo mi się podobała i faktycznie nie da się ukryć, że jest ona niezwykle dochodowa i jeśli tylko znajdziecie odpowiednie firmy, które będą w stanie zagwarantować wam niezbędne warunki do pracy to faktycznie możecie się dość mocno rozwinąć. Na niczym innym mi tak nie zależało jak właśnie na rozwoju. Oczywiście w większości przypadków chodziło właśnie o to, aby zajmować się największymi wydarzeniami, które dostępne są na terenie całego kraju. Dzięki nim właśnie można bardzo szybko się rozwinąć i faktycznie sprawdzić swoje kwalifikacje. Fachowa obsługa techniczna eventów to jednak zupełnie inne dziedzina. Tutaj musiałem współpracować z osobami, które bardzo dobrze znają się na tym temacie. Najczęściej są to firmy, które obsługiwały już nie jedno wydarzenie i nawet taką znam. Już mieliśmy okazję współpracować za moich czasów, kiedy zajmowałem się obsługą techniczną dzięki temu wiem, że to profesjonaliści i zawsze poradzą sobie z każdym zagadnieniem. Niektóre wydarzenia wymagają więcej światła oraz zgrania jeśli chodzi o technikę. Inne z kolei są o wiele mniej wymagające, ale również trzeba zwrócić dużą uwagę na to jak wszystko się potoczy. Oczywiście kluczem do sukcesu jest dobry scenariusz oraz zaplanowanie wszystkiego. W tym musiałem trochę się odnaleźć, gdyż jeszcze nigdy tego nie robiłem. Obsługa techniczna eventów pozwala na faktycznie bardzo  dobre zaplanowanie wszystkiego. W czasie imprezy już nie ma za bardzo czasu na to, aby wszystko zorganizować. Na to na pewno jest czas wcześniej. Firmy, które zlecają organizacje eventu chętnie udostępniają miejsce odbywania sie wydarzenia nawet na kilka dni wcześniej dla wygody pracowników.

Wiem jednak, że wyniosłem z poprzedniej firmy bardzo dużą zdolność do adaptacji oraz uczenia się wszystkiego nowego, czego jeszcze nigdy nie miałem okazji wykonywać. Dlatego wydaje mi się, że poradzę sobie z tym tematem świetnie i pracownicy, z którymi będą razem pracował przy projektach będą zadowoleni, że mają takiego menedżera. Obsługa techniczna eventów na pewno z roku na rok jest coraz bardziej rozwojowa ze względu na technologię, która się poszerza.