Nowoczesny sprzęt treningowy

Nie było żadnego standardu, wedle którego siłownie dobierały swoje wyposażenie. Niektóre mniejsze obiekty skupiały się na najprostszym wyposażeniu, służącym do treningu siłowego, podczas gdy nowoczesne komercyjne siłownie, ulokowane w obiektach sportowych i hotelowych posiadały całą gamę różnorodnego sprzętu, mogącego służyć do każdego rodzaju treningu o różnorodnym stopniu zaawansowania.

Profesjonalny sprzęt do ćwiczeń fizycznych

przyrządy do siłowniNajprostszymi i najbardziej rozpowszechnionymi elementami wyposażenia każdej siłowni były oczywiście sztangi i hantle. Jako że służyły one do wykonywania najprostszych ćwiczeń, nie były one w żaden sposób skomplikowane, składając się z metalowych odważników i stylisk, które mogły być dowolnie wymieniane by osiągnąć wymaganą wagę. Były to również bardzo tanie akcesoria, oraz zdecydowanie trwałe. Podobnie miała się sprawa z drążkami i rusztowaniami, służącymi do podciągania oraz treningu wytrzymałościowego. Były to urządzenia bardzo często niezauważane, choć niezwykle przydatne przy wykonywaniu wyspecjalizowanego treningu, obejmującego również trudne ćwiczenia wytrzymałości. Maty treningowe, od wielu lat coraz lepiej dostosowane do użytku komercyjnego, pozwalały natomiast na swobodne przeprowadzanie treningu ruchowego bez obawy o kontuzje. Wielofunkcyjne przyrządy do siłowni, nazywane atlasami przez wielu miłośników wysiłku fizycznego, były niemal obowiązkową częścią wyposażenia, gdyż pozwalały one na wykonywanie ogromnie zróżnicowanego treningu, i umożliwiały równie dużą możliwość ich konfiguracji. W niektórych siłowniach mogły one całkowicie zastępować sztangi i hantle, gdyż pozwalały na wykonywanie treningu siłowego w dokładnie ten sam sposób, aczkolwiek przez wielu użytkowników uznawane były za znacznie wygodniejsze niż prosty, podstawowy sprzęt. Coraz więcej siłowni wyposażało się również w elektryczne urządzenia do treningów, służące jako zamiennik dla ćwiczeń zewnętrznych, a przydatne zwłaszcza w porach gdy takowy był niemożliwy ze względu na złą pogodę.

Rowery treningowe, bardzo popularne od wielu lat, były jednym z takich urządzeń, podobnie jak bieżnie. Obydwa te rodzaje urządzeń do ćwiczeń pozwalały na trening niemal identyczny do zewnętrznego, a na dodatek umożliwiały personalizację trudności czy szybkości ćwiczeń w bardzo dużym stopniu. Z racji coraz większej popularności zegarków sportowych i aplikacji monitorujących ćwiczenia, wiele siłowni umożliwiało połączenie urządzeń treningowych z takowymi, co pozwalało na jeszcze dokładniejsze dopasowanie trybu ćwiczeń, lub monitorowania ich przebiegu.