Nowoczesny agregat do mroźni

Duże markety spożywcze niemal nigdy nie przechowują żywności krótkoterminowej w zamrażarkach i chłodniach, jakie można zobaczyć w restauracjach czy mniejszych punktach. Zamiast nich tworzone są całe magazyny, niejednokrotnie wielkości dużego salonu, działające jako chłodnia, a utrzymywane w optymalnie niskiej temperaturze przez agregaty chłodzące. W ten sposób, przestrzeń magazynowa na świeżą żywność może być znacznie większa niż w przypadku użycia zamrażarki.

Najwydajniejsze agregaty do sklepowej mroźni i chłodni

najlepsze agregaty chłodnicze w zachodniopomorskimAgregaty chłodzące, jakie służą do utrzymywania niskiej temperatury w mroźniach i chłodniach są bardzo podobne do klimatyzatorów, zarówno domowych jak i biurowych, aczkolwiek mają one zdecydowanie wyższą wydajność, i obniżają temperatury powietrza do zdecydowanie niższego poziomu niż w przypadku systemu klimatyzacji. Najczęściej owe urządzenia montowane są na ścianach mroźni, a ciepłe powietrze odprowadzane jest do systemu wentylacji obiektu, na którym mroźnia z takimi urządzeniami jest ustanowiona. Mogą one również być zamontowane bezpośrednio w ścianach, tuż przy przewodach wentylacyjnych, jeśli w pomieszczeniu chłodniczym nie ma wystarczająco dużo miejsca, by zastosować naścienne urządzenia chłodzące. Właściciele obiektów wyposażonych w takie urządzenia często wspominają iż można dostać najlepsze agregaty chłodnicze w Zachodniopomorskim, u krajowego producenta sprzętu chłodniczego. Te agregaty są wzorowane na najnowocześniejszych urządzeniach do pomieszczeń chłodniczych, choć są zminiaturyzowane, i zajmują znacznie mniej miejsca niż duże, masywne agregaty niejednokrotnie zajmujące dużą część powierzchni na ścianie. Do niewielkich pomieszczeń nie przekraczających dziesięciu metrów kwadratowych polecane są agregaty o rozmiarach przeciętnego wentylatora odciągowego, gdyż takowe urządzenia w zupełności wystarczają by utrzymać ujemną temperaturę w pomieszczeniu, zwłaszcza w połączeniu z kurtynami termicznymi czy powietrznymi, zapobiegającymi możliwości ogrzania pomieszczenia chłodniczego po otwarciu drzwi zewnętrznych.

Duże mroźnie magazynowe, najczęściej znajdujące się w zakładach produkcyjnych i centrach dystrybucyjnych mogą być natomiast wyposażone w bardzo wydajne i energooszczędne agregaty naścienne. Mają  one wymiary standardowych agregatów, aczkolwiek wielokrotnie wyższą moc, możliwość pracy w trybie awaryjnym, przyśpieszającym wymianę powietrza w pomieszczeniu kilkukrotnie, oraz zabezpieczonymi przed wszelkimi uszkodzeniami, jakie występują w podobnych urządzeniach najczęściej.