Nowoczesne wypełnienie papierowe do płyt

Nowoczesne meblarstwo i produkcja drzwi nie może istnieć bez wypełnienia papierowego. Wypełnienie o strukturze plastra miodu pozwala na zwiększenie wydajności materiału, zmniejszenie kosztów i jest to przede wszystkim rozwiązanie ekologiczne. Przy użyciu papierowego wypełnienia zużywamy mniej drewna, a wypełnienie jest zrobione z materiałów pochodzących z recyklingu.     

Zastosowanie papierowego wypełnienia do płyt

wypełnienia papierowe do płytPłyty papierowe są wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu: meblarstwo, transport budownictwo, motoryzacja i lotnictwo. Wypełnienia papierowe do płyt są oferowane w wielu wariantach. Uniwersalność tego wyrobu, sprawia że może być stosowany nie tylko jako wypełnienie płyt, ale też jako opakowanie ochronne różnych przedmiotów. Od wielkogabarytowych maszyn, przez części samochodowe do telefonów komórkowych. Płyta o strukturze plastra miodu, dzięki swojej lekkości, nie zwiększa kosztów transportu. Na tekturach można łatwo drukować lub okleić je folia dla zabezpieczenia przed wilgocią. Warto dodać, że plaster miodu zastępuje nie tylko styropian, ale także tworzywa sztuczne, drewno i materiały drewnopodobne. Przyroda w dalszym ciągu pokazuje człowiekowi, że jej rozwiązania sprawdzają się w różnych dziedzinach naszego życia. Dla kreatorów inspiracją była otaczająca nas fauna i flora. Szukając nowego rozwiązania często zdarza się, że najprostsze oznacza najlepsze. To stwierdzenie w pełni oddaje naturę płyt z wypełnieniem papierowym o strukturze plastra miodu. Płyta plaster miodu posiada bardzo prostą budowę, bowiem składa się ona z rdzenia zamkniętego między dwoma papierowymi płytami. Płyty o tej konstrukcji posiadają mnogość kombinacji komponentów składowych, takich kleje o różnej lepkości, gramatura papieru, wielkość celi… Struktura płyty daje jej dużą wytrzymałość na nacisk pionowy, lecz nie sprawdza się do w przypadku krawędzi delikatnych bocznych, które, przy odpowiednim ustawieniu sprawdzą się jako amortyzatory. 

Przy wybieraniu płyty z wypełnieniem papierowym musimy przede wszystkim kierować się jej końcowym przeznaczeniem. Ważne jest, by każdy z komponentów zastosowanych przy tworzeniu produktu odzwierciedlał jego końcowy charakter. Istotną kwestia jest dobranie odpowiedniej wysokości, zazwyczaj waha się ona od 8 do 104 mm. Wraz ze wzrostem wysokości rośnie sztywność materiału. Warto zaznaczyć, że jest to wyrób ekologiczny, ponieważ papier pochodzi z odzysku, a przy budowie drzwi lub mebli zużywamy o wiele mniej drewna, a tym samym zwiększamy wydajność materiału.