Nowoczesne wkręty do blachy

Kiedy łączymy sztywną blachę to jakiegoś podłoża, powinniśmy zrobić to w taki sposób, aby nie uszkodzić dwóch materiałów oraz zapewnić ich szczelne połączenie. W przypadku rożnego typu stalowych pokryć dachowych i ich mocowania, powinniśmy dobierać łączniki, których zastosowanie sprawdzi się w nawet najtrudniejszych sytuacjach i warunkach. Z pewnością do mocowania blachodachówki nie nadają się zwykłe wkręty stalowe. Woda jest bowiem bardzo sprytna i z pewnością przedostanie się pod metalową nakrętkę.

Samowiercące wkręty do blachy

wkręty farmery do blachyGłównym zadaniem pokryć dachowych jest ochrona wnętrza budynku oraz ludzi, którzy się w nim znajdują, przed opadami atmosferycznymi oraz nasłonecznieniem. Dlatego powinniśmy dbać o to, aby wszelkie połączenia blachy z innymi, bardziej nasiąkliwymi materiałami takimi jak drewno lub gazobeton były jak najbardziej szczelne. Użycie odpowiednich łączników i ich profesjonalny montaż sprawi, że cała konstrukcja będzie świetnie ze sobą współpracować. Dekarze bardzo często sięgają po wkręty farmery do blachy. Decydują o tym parametry samych łączników. Tego typu wkręty należą bowiem do grupy samowiercących. Ich montaż jest bardzo prosty i nie wymaga wcześniejszego nawiercania materiałów. Dzięki temu nie musimy posiadać drogich wierteł, które podczas przewiercania różnych materiałów często ulegają zniszczeniu. Farmery są zakończone ostrym końcem, wyprofilowanym w taki sposób, aby łatwo było wwiercić wkręt zarówno w twardą blachę jak i drewno. Najważniejszym elementem tego rodzaju łączników, są ich podkładki. Producenci połączniki trwałą metalową podkładkę ze specjalną gumą uszczelniającą. Dzięki temu, jeśli poprawnie wkręcimy farmery w blachę, całe połączenie będzie idealnie szczelne. Nie musimy więc martwić się o dodatkowe zabezpieczenie połączeń silikonem, a tym samym oszczędzamy czas i pieniądze. Wkręty do blachy występują w rożnych długościach, więc zapewnią doskonałe połączenie nawet w dachach, w których wykonuje się pokrycie wentylowane jedną lub dwoma szczelinami wentylacyjnymi.

Farmery są dostępne właściwie w każdym kolorze z podstawowej palety barw. Dzięki temu możemy dopasować taki kolor łączników, który będzie idealnie pasował do naszej blachodachówki. Jest to niezwykle ważne, ponieważ dzięki temu łączniki nie będą wyróżniały się na tle pokrycia dachowego, a powierzchnia świeżo ułożonej blachy będzie wyglądała bardzo estetycznie. Aby łączniki nie ulegały korozji są dodatkowo powleczone warstwą cynku, który zabezpiecza je przed korozją.