Nowoczesne kurtyny przemysłowe

Stosuje się je w niemal każdej gałęzi przemysłu. Cechuje je bardzo dobra izolacja termiczna i akustyczna. Są odporne na działanie olejów, kwasów, zasad i innych środków chemicznych. Stosuje się je by złagodzić hałas, pylenie czy rozprzestrzenianie się oparów i aerozoli. Pełnią funkcję osłony maszyn i linii produkcyjnych. Ograniczają przeciągi i skoki temperatur wywołane wywiewaniem zimnego powietrza. Dzięki temu jest łatwiej utrzymać stałe parametry podczas trwania procesów technologicznych.

Zastosowanie kurtyn przemysłowych

kurtyny przemysłoweMają wiele zastosowań. Kurtyny przemysłowe stosuje się do wydzielania stanowisk roboczych. Mają za zadanie ograniczyć wpływ otoczenia hali produkcyjnej na czynności wykonywane na danym stanowisku. Są stosowane wszędzie tam, gdzie podczas pracy potrzebne jest skupienie, precyzja, stabilna temperatura i brak przeciągu. Na stanowiska spawalniczych, kurtyny przemysłowe mogą być wykonane z PCV i zawierać filtr UV i IR. Takie rozwiązanie chroni inne osoby przebywające w hali przed szkodliwym promieniowaniem. Dodatkowo, płaszczyzna kurtyny zatrzymuje iskry i drobiny gorącego metalu. Kurtyny są dostępne w różnych kolorach, mogą być stałe lub mobilne. Ekrany z pasów PCV są barierą dla metalowych odprysków, które powstają podczas obróbki metali na stanowiskach obróbki mechanicznej. W warsztatach obróbki mechanicznej największym problemem jest mgła olejowa. Drobinki oleju osadzają się na wszystkich powierzchniach wokół maszyny. Sprawiają że powierzchnia podłogi jest śliska. To z kolei stanowi niebezpieczeństwo dla pracowników i może skutkować wypadkiem w pracy. Osłona maszyn może mieć postać postać pasów zamontowanych na stelażu. Z daleka widać co dzieje się wewnątrz osłony. Kurtyny przemysłowe mogą być stosowane jako osłony wyciągów w laboratoriach. Używa się ich do skuteczniejszego odciągania oparów i aerozoli przez wyciągi laboratoryjne. Osłona z pasów PCV jest bezpośrednio zamontowana do wyciągu umieszczonego nad stanowiskiem roboczym. Długość wstęg dobiera się w ten sposób, aby poziomu blatu roboczego lub posadzki.

W ostatnim czasie coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na zakup kurtyn przemysłowych. Z tego wynika, że jest to rozwiązanie godne polecenia. Najważniejszą i najczęściej podkreślaną zaletą jest podniesienie komfortu i wydajności pracy, zachowanie odpowiedniego bezpieczeństwa oraz oszczędność energii cieplnej. Ich zalety doceniają właściciele masarni, hali produkcyjnych oraz mechanicy. Kurtyny przemysłowe, sprawiają że praca jest dużo łatwiejsza i bardziej komfortowa.