Nowoczesne kamery do systemu monitorowania

Urządzenia obserwacyjne do mobilnych platform systemów monitorowania lub samochodów ochrony nie różnią się od urządzeń które montowane są stacjonarnie na obiektach chronionych. Mają one tak samo wysokie osiągi i możliwości, aczkolwiek przystosowane są do pracy w ruchu, więc posiadają dodatkowe układy elektroniczne, które poprawiają jakość obrazu w trakcie ruchu platformy czy pojazdu na którym są zamontowane.

Urządzenia wizyjne do mobilnych systemów monitorowania

kamery monitoring gdańskMobilne systemy monitorowania wizyjnego są wykorzystywane coraz częściej, zwłaszcza na imprezach masowych odbywających się na otwartym powietrzu, jak również w miejskich systemach monitorowania. Ten ostatni od niedawna jest uzupełniany o bezzałogowe pojazdy latające, na których montowane są najwyższej jakości kamery. Taki system działa niemal identycznie jak wyposażony w kamery monitoring Gdańsk jako pierwsze miasto w kraju zaczął wykorzystywać taką formę miejskiego monitoringu, i sprawdza się ona o wiele lepiej niż stacjonarny wariant, głównie z racji większego pola widzenia urządzeń, ale również ich jakości. Kamery do monitoringu miejskiego, używającego dronów obserwacyjnych są bowiem wariantami urządzeń przeznaczonych do internetowego systemu monitorowania, aczkolwiek posiadają znacznie wyższą rozdzielczość obrazu oraz są wyposażone w wiele trybów pracy, które umożliwiają prowadzenie obserwacji terenu o dowolnej porze i w każdych warunkach pogodowych. Standardowy tryb nocny, będący standardowym wyposażeniem każdego nowoczesnego urządzenia obserwacyjnego, jest również obecny w tych kamerach, aczkolwiek operatorzy znacznie bardziej doceniają filtr natężenia światła, regulujący jasność obrazu, który jest nieocenionym narzędziem podczas pracy w bezchmurne, słoneczne dni, gdy widoczność kamery ograniczana jest przez duże natężenie światła słonecznego. Każda kamera posiada własne zasilanie, niezależne od zasilania platformy na której została zamontowana, dzięki któremu może pracować nieustannie nawet do pięciu godzin bez konieczności podłączenia urządzenia do źródła prądu.

Kamery łączą się z centralą monitorowania za pomocą sieci wifi, która może być wzmacniana za pomocą nadajników umieszczanych na wysokich kondygnacjach budynków, lub też na słupach energetycznych. Sterowanie kamerami odbywa się niezależnie od kontroli samej platformy, a kamery mogą być kontrolowane dokładnie w taki sam sposób jak większość urządzeń obrotowych i ruchomych, przeznaczonych do użytku w internetowym systemie monitorowania wizyjnego.