Nowe inwestycje deweloperskie sprzedane od ręki

To co obecnie dzieje się na rynku nieruchomości przechodzi wszelkie pojęcie. Popyt na mieszkania jest tak ogromny, że deweloperzy nie nadążają z budowaniem nowych bloków mieszkalnych. Nie słabnie też popyt na domki – szczególnie te w zabudowie szeregowej. Dzieje się tak z kilku przyczyn. Na pewno jedną z nich jest duża migracja ludności ze wschodu. Nasi wschodni sąsiedzi wynajmują u nas zdecydowaną większość mieszkań. Brakuje więc na rynku wtórnym mieszkań do kupienia.

Ceny mieszkań w nowych inwestycjach deweloperskich

nowe inwestycje - krakówMając do czynienia ze stale rosnącym popytem na nowe mieszkania nie można się dziwić, że ich ceny regularnie rosną. Rosną ceny mieszkań od deweloperów a i tak wszystkie sprzedają się praktycznie od ręki. Co więcej – nawet nie ma jeszcze tych budynków postawionych – a już sprzedały się w nich wszystkie mieszkania. Każdy chce kupić mieszkanie zanim ktoś inny sprzątnie mu je sprzed nosa. Wszyscy kupują nowe mieszkania głównie z myślą o ich późniejszym wynajmowaniu. Jest to tym bardziej niesamowite, że gdziekolwiek się nie ruszymy tam widać gołym okiem nowe inwestycje – Kraków jest tego doskonałym przykładem. Ciekawe tylko kiedy ta bańka pęknie i popyt na nowe mieszkania spadnie. Wcale się tak nie musi zdarzyć. Można się też zastanawiać nad stale rosnącymi cenami w przypadku nowych inwestycji deweloperskich. W tym też nie ma absolutnie niczego dziwnego. Jeśli podaż jest mniejsza niż popyt to rośnie cena – to oczywiste prawo ekonomii. Do tego dochodzą jednak jeszcze koszty budowy takich mieszkań. A te koszty z roku na rok rosną, bo rosną ceny wszystkich usług związanych z budowaniem. Dla przykładu możemy tylko napisać, że ceny mieszkań w stolicy małopolski w ciągu ostatnich kilku lat poszły w górę praktycznie o sto procent. Kosztują więc dzisiaj dwa razy więcej, aniżeli kosztowały powiedzmy dekadę temu. Spodziewając się dalszych wzrostów cen nieruchomości nie ma się czemu dziwić, że wyprzedają się one na pniu. Każdy przecież liczy na to, że w kilka lat ceny pójdą nadal w górę a będzie się to działo w takim samym tempie jak do tej pory.

Popyt na nowe mieszkania rośnie z roku na rok. Pomimo tego, że na każdym kroku realizują się nowe inwestycje to nowych mieszkań wydaje się być dostępnych w sprzedaży coraz mniej. Wszystko dlatego, że są one bardzo dobrą inwestycją na przyszłość. Większość kupuje mieszkania z myślą o ich wynajmowaniu. Szczególnie obcokrajowcom, którzy masowo przyjeżdżają do naszego kraju w celach zarobkowych. Stąd też ceny mieszkań rosną nieustannie od kilku lat.