Niezwykle praktyczna forma obrusów elastycznych

Nie tylko uroczystości w gronie rodziny czy znajomych, wzbudzają w nas chęć estetyki na najwyższym poziomie. Dotyczy to zarówno stołu, przy którym spożywamy niedzielny obiad w gronie rodziny, jak i bogato nakrytego, udekorowanego i zastawionego specjałami stołu, który podkreślać ma uroczystości rodzinne czy spotkania w gronie przyjacielskim, podkreślając wyjątkowość tego momentu.

Obrus elastyczny jako nowa forma estetyki

obrusy elastyczneZazwyczaj podstawą bogato zastawionego stołu jest obrus, nowoczesny bieżnik, czy dekorowana haftem serweta. Ten element nieodłącznie ma nawiązywać do zastawy, która również jest ,,biżuterią” dobrze przygotowanego stołu. Do tej aranżacji nawiązują sztućce, w parze z ozdobnymi serwetkami, przygotowanymi dla każdego zajmującego miejsce przy stole, a także ozdoby, które swą estetyką nie mogą się jednak narzucać, przyćmiewając podawane potrawy. Nad wyraz ważne jest to, aby nie dopuścić do przerostu formy nad treścią.A takim estetycznym,prostym i nowoczesnym rozwiązaniem są obrusy elastyczne, doskonale dopasowujące się do kształtu stołu, a jednocześnie nie umniejszające niczego jeżeli chodzi tu o wartość zdobniczą tego elementu.Jednak w tym momencie warto zwrócić uwagę, iż piękno obrusów jest doceniane nadal, jednak ich praktyczność, w porównaniu z innymi rozwiązaniami, jest mała. Pomimo wielości rozwiązań, jakie proponują salony z tekstyliami, typowy, zwisający obrus jest mało wygodny i naraża biesiadników na sytuacje niezręczne, na przykład ściągnięcie obrusa przy odchodzeniu od stołu, co niesie za sobą przykre konsekwencje dla samego obrusu, biesiadników oraz zastawy. Nierzadko bywa, iż po biesiadzie obrus niestety nie nadaje się już do użytku. jeszcze gorzej, kiedy do użytku nie nadaje się zastawa czy odzież winowajcy ściągnięcia obrusa.Obrusy elastyczne gwarantują komfort biesiadników i z pewnością ta forma zaczerpnęła wiele z doświadczenia z prześcieradeł wykończonych gumą tekstylną, które dzięki temu nie przemieszczają się, zwijają i generalnie powodują dyskomfort w trakcie spoczynku sennego.Obrusy elastyczne produkowane są w różnych wymiarach, kształtach oraz z rozlicznych tkanin, o zróżnicowanej kolorystyce, deseniu i przeznaczeniu.Jeżeli do niedawna hitem były tak zwane obrusy plamoodporne, powinniśmy teraz zwrócić uwagę na nowinkę w postaci elastycznego nakrycia stołu.

Nawet wymiana takiego obrusa nie jest uciążliwa. Elastyczność tkaniny bowiem nie wymaga jej wygładzenia czyli prasowania, a ta czynność często jest postrzegana przez gospodynie za trudną i wyczerpującą. To syzyfowa praca, bowiem obrus zazwyczaj używany jest jednorazowo, więc konieczna jest jego natychmiastowa wymiana.