Niezbędne akcesoria dla dziecka

Rodzice, którzy oczekują na przyjście na świat swojego pierwszego dziecka, najczęściej szaleją na jego punkcie i starają się mu kupić wszystko Ci najlepsze. Wózek, łóżeczko, zabawki, smoczki i ubranka, muszą być najlepszej jakości. Choć noworodkowi do szczęścia niewiele potrzeba, bo tylko bliskości mamy, snu i mleka, to rodzice już teraz kompletują wszystkie rzeczy przydatne maluchowi przez najbliższe miesiące, a nawet lata. 

Które akcesoria warto kupić dziecku?

modne akcesoria dla dzieciPokój dziecięcy zawsze jest pełny zabawek, przyborów i mebli, które służą maluchowi. Część faktycznie jest niezbędna, a reszta jedynie dodatkiem, lub dekoracją, która nie zawsze mu służy. Róże zabawki w poszczególnym momentach jego życia służą rozwojowi i dlatego każdy maluch powinien je mieć. Modne akcesoria dla dzieci znajdziemy w większości sklepów z artykułami dla dzieci, albo w autorskich sklepach. Do najważniejszych elementów, które powinno mieć każe dziecko w wieku około trzech miesięcy jest niewielka grzechotka, która może piszczeć i najlepiej żeby była miękka, gdyż w tym wieku niemowlak jeszcze nie kontroluje ruchu kończyn i twardą zabawką mógłby sobie zrobić krzywkę uderzając się na przykład w główkę. W wieku około czterech, pięciu miesięcy, dobrze jest dać dziecku gryzaki, które będą mu przy okazji masowały dziąsła. Ponieważ w tym okresie dziecko intensywnie wszystko wkłada do buzi, to można zakupić różne akcesoria dla dzieci, które będą miały zaokrąglone kształty. Dla dzieci bezpieczne są akcesoria wykonane z ekologicznego drewna, sztucznego tworzywa dopuszczonego do kontaktu z dzieckiem, lub z miękkiej gumy. Jeżeli są to przytulanki w formie główki zwierzątka z ciałem w formie kocyka, to ważne żeby były one wykonane z miękkiej bawełny. Dla pięciomiesięcznego malucha ważny jest rozwój wszystkich zmysłów, dlatego doskonałym przedmiotem do poznawania świata będzie mata służąca do edukacji. Znajdują się na niej przeróżne wiszące elementy, które dzwonią, piszczą i szeleszczą, a maluch w tym okresie uwielbia takie akcesoria, bo pobudzają jego ciekawość.

Takie małe dziecko nie rozróżnia markowych, drogich, czy tanich akcesoriów, dlatego że ono interesuje się wszystkim co go otacza. Nawet rolka papieru, czy worek foliowy będzie świetną zabawką, która go zajmie na wiele godzin. Wystarczy mu zakupić kilka akcesoriów dla dzieci, po jednym z każdego rodzaju, aby był zadowolony i miał się czym zając. W tym przypadku sprawdza się zasada, że im prostszy przedmiot tym lepiej, bo dziecko nie jest w stanie się skupić na wielu rzeczach naraz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.