Nietypowy karnisz w naszym domu

Dwudziesty pierwszy wiek obfituje w różnego typu nowoczesne rozwiązania, które często mocno ułatwiają nam życie. Urządzając wnętrza naszych domów, coraz częściej szukamy optymalnych rozwiązań praktycznie w przypadku każdego elementu aranżacyjnego. Okazuje się, że wiele rzeczy w naszych domach może zostać zautomatyzowanych. To pozwala nie tylko zaoszczędzić czas, ale też w sposób pośredni lub bezpośredni również pieniądze. Szukając nietypowych rozwiązań w domach, możemy trafić na przykład na praktyczną oprawę okien.

Karnisz napędzany zdalnie

karnisz elektrycznyKażdy z nas, urządzając swój dom lub mieszkanie stara się, żeby były one odpowiednie zarówno pod kątem wizualnym, jak i praktycznym. W dwudziestym pierwszym wieku pojawia się coraz więcej przydatnych rozwiązań, które często są bardzo prozaiczne na pierwszy rzut oka. Takim rozwiązaniem, które zyskuje coraz więcej zwolenników, jest karnisz elektryczny, który pozwala zachować estetyczną oprawę okna. Zasłony przymocowane do takiego karnisza przesuwamy bowiem nie za pomocą rąk, a przy użyciu specjalnego pilota lub przycisku umieszczonego na ścianie. Zasłony wyglądają więc zawsze idealnie, co jest szczególnie ważne przy marszczonych dekoracyjnie zasłonach. Możliwość przesuwania zasłon na odległość ma też bardzo praktyczne zastosowanie. Na przykład, podczas oglądania filmu w salonie wcale nie musimy przerywać seansu w celu zasłonięcia okna i uzyskania więcej prywatności. Wystarczy mieć pod ręką specjalny pilot i zasłony przesuną się same. I to my decydujemy do jakiego momentu będą te zasłony ustawione. Najczęściej wybierane karnisze są podwójne, dzięki czemu możemy na nich zawiesić nie tylko grubsze zasłony, ale też firany. Jak chodzi o wybór zasłon oraz firan to najczęściej stawiamy na minimalistyczne, w jednym kolorze bez żadnych wzorów. Są one najbardziej uniwersalne i pasują do każdego rodzaju wnętrza. Wzorzyste zasłony, bowiem, wymagają trochę większych umiejętności aranżacyjnych. Jeżeli zdecydujemy się na zakup automatycznych karniszy, to ich montaż najlepiej zlecić specjalistom.

W aranżacjach wnętrz możemy obecnie zastosować wiele ciekawych rozwiązań, które nie tylko wpłyną na estetykę pomieszczenia, ale też na jego funkcjonalność. Jednym z bardzo praktycznych rozwiązań, które zyskuje na popularności, jest zastosowanie nietypowych karniszy, które są sterowane na odległość. Takie automatyczne karnisze mają wiele zalet a ich cena nie jest zbyt wygórowana. To decyduje o ich rosnącej wciąż popularności. Istnieje też duży wybór rodzajów takich elektrycznych karniszy.