Naturalny sposób na zwalczenie szkodnika w kukurydzy

Nie od dziś wiadomo, że szkodniki wyrządzają masakryczne szkody na uprawach rolnych. Szczególnie narażeni są właściciele pól, na których rośnie kukurydza. Jest aż ponad 50 gatunków szkodników, które mogą zniszczyć całą uprawę kukurydzy i tym samym przysporzyć rolnikowi niemałych problemów finansowych. Ich zwalczanie jest bardzo ważne, jednak w jaki sposób zrobić to, aby plony nie przesiąkły chemicznymi substancjami?

Preparaty biologiczne stosowane na szkodniki kukurydzy

szybkie zwalczanie szkodników w kukurydzyIstnieją naturalne metody radzenia sobie z niektórymi, najpopularniejszymi szkodnikami kukurydzy. Nazywane są one preparatami biologicznymi, jednak są to zwyczajnie larwy innych zwierząt, które pomogą w walce z zagrażającymi uprawie insektami. Przykładem takiej metody jest zakup nicieni, jeżeli rolnik boryka się z problemem stonki kukurydzianej. Nicienie są gatunkiem zwierząt, które będą żywić się larwami tego szkodnika. Wpuszczenie ich na obszar upraw sprawi, że momentalnie wyszukają pochowane pod ziemią larwy stonki ziemniaczanej i je zlikwidują. Tym samym zapobiegają rozwojowi szkodnika, chronią pole kukurydzy, a dodatkowo stanowią świetną alternatywę dla środków chemicznych. Zdrowa żywność to podstawa, jednak utrzymanie jej w dobrym stanie mogłoby być problematyczne w przypadku ataku omacnicy prosowianki. Na szczęście i w tym przypadku można zastosować preparaty biologiczne. Ich przykładem jest kruszynek. To również owad, którego larwy aplikuje się najczęściej na zawieszkach lub w kulkach. Po rozwoju, aby przetrwać, musi składać jaja i się rozmnażać – w jego przypadku niezbędne są do tego jaja innych owadów, w tym przypadku omacnicy prosowianki. Kruszynek poprzez złożenie swoich jaj w jajach omacnicy zapobiega jej rozwojowi. Z czasem szkodnik całkowicie umiera podobnie jak kruszynek, który będzie pozbawiony możliwości rozmnażania się. Poprzez takie naturalne i szybkie zwalczanie szkodników w kukurydzy ma się pewność, że plony będą obfite, a kukurydza nie utraci swoich walorów smakowych.

Zaleca się stosowanie naturalnych metod zwalczania szkodników nie tylko w przypadku osób prywatnych, ale również przedsiębiorstw. Zastosowanie nicieni czy kruszynka nie różni się znacznie cenowo od zakupu dobrych środków chemicznych, a mocno wpływa na smak kukurydzy. Preparaty biologiczne można w wygodny sposób zakupić w sklepach internetowych i niektórych sklepach stacjonarnych. Warto wcześniej zapoznać się, w jaki sposób aplikuje się kruszynka i nicienie, aby skutecznie uchroniły całe pole uprawne kukurydzy.