Namioty do wynajęcia

Wakacje to cudowny czas kiedy cieszymy się beztroską i piękną, słoneczną pogodą. Większość z nas już na początku roku planuje gdzie wyjedzie na urlop i rezerwuje hotele, czy wykupuje zorganizowane wycieczki. Są to najpopularniejsze sposoby spędzania wolnego czasu, ale są też tacy, którzy wsiadają na rower, motor, czy do pociągu i jaką w nieznane. Wtedy najczęściej nocleg jest w pobliskich motelach, albo na polach namiotowych, lub campingowych.

Jaki namiot można wynająć?

wynajem namiotówJeżeli biwakowanie to nasz ulubiony sposób na spędzanie wolnego czasu, to zapewne mamy już swój własny namiot i cały potrzebny sprzęt do przetrwania w polowych warunkach. W naszym kraju znajduje się sporo pól namiotowych oferujących wolne miejsca dla przybyłych podróżników. Często są to tereny przy okolicznych zalewach, jeziorach, albo rzeczkach, ponieważ niezbędny jest dostęp do wody. Na takim polu mogą stać przyczepy campingowe, namioty, ale czasem są też małe, drewniane domki, w których również można zamieszkać. Zakup namiotu i całego sprzętu potrzebnego do takiego typu spędzania czasu, sporo kosztuje i nie każdy może sobie na niego pozwolić, dlatego firmy usługowe wyszły naprzeciw oczekiwaniom klientów i wprowadziły usługę wynajem namiotów. Każdy z nas może z niej skorzystać, ponieważ do korzystania z namiotu nie potrzebne są żadne specjalne umiejętności, ani szkolenia. Każdy namiot ma instrukcję obsługi i posiada wszystkie niezbędne elementy, potrzebne do jego rozbicia. Możemy wynająć mały, dwuosobowy namiot, który będzie się składał jedynie z sypialni z małym przedsionkiem i nadaje się on na jedna noc, ponieważ możemy w nim jedynie leżeć. Wynajem takiego modelu kosztuje około dwadzieścia złotych za jedną dobę. Większe modele są bardziej komfortowe i mogą zawierać dwie, trzy, a nawet cztery oddzielne sypialnie, połączone dużym przedsionkiem, w którym z powodzeniem można schować wszystkie fotele, stół, torby z rzeczami i zostaje jeszcze sporo wolnego miejsca. Każdy wynajęty namiot posiada przynajmniej dwa okna po obu stronach materiału, aby wpuścić do środka odpowiednia ilość światła dziennego.

Biwakowanie to coraz popularniejsza metoda spędzania wolnego czasu wśród młodych ludzi, a szczególnie studentów, których nie stać na wynajęcie klasycznego pokoju w hotelu. Aby móc wynająć namiot, wystarczy wpłacić niewielką kaucję, która zostanie oddana w momencie zwrotu sprzętu. Wynajęcie nie jest drogie, bo za największy namiot ośmioosobowy wystarczy zapłacić jedynie pięćdziesiąt złotych za dobę. W cenie usługi możemy dostać także niezbędne wyposażenie namiotu.