Najlepsze hosty do ogrodu

Klasycznym i ponadczasowym faworytem do zacienionego ogrodu są rosliny tolerujące średnią ekspozycje słońca. Liściasta roślina wieloletnia jest uwielbiana przez projektantów krajobrazu ze względu na swoją łatwą w pielęgnacji odmianę, zaskakującą liczbę tekstur i różnorodność wzorów, jakie mają do zaoferowania liście, a także te kolce pachnących letnich kwiatów. Tworzą wspaniałe rośliny okazowe w pojemnikach. Różne kolory i rozmiary można zgrupować tworząc efektowny pokaz lub rozrost odmiany prowadzący wzrok wzdłuż ścieżki w formalnym ogrodzie.

Przewodnik po odmianach host

odmiany hostTe niezwykle wszechstronne byliny mogą rozjaśnić każdy ogród za pomocą nieskończonych wariacji kolorów, rozmiarów i kształtów. Występują w kolorze niebieskim, zielonym, złotym, białym a nawet czerwonym. Z oszałamiającymi wariacjami tych kolorów.  Liście występują w szerokiej gamie rozmiarów, kształtów i form. Od ogromnych do drobnych, miseczkowatych, płaskich, sercowatych, lancetowatych, wazowych, pofałdowanych, głęboko żyłkowatych, pofałdowanych, pofałdowanych, sino, zamglonych, prążkowanych i skręconych. Są niezwykle wytrzymałe i wymagają niewielkiego wkładu a co najważniejsze są odporne na cień. W swoim naturalnym środowisku kwitną w  zaciecieniu, żyznej oraz wilgotnej glebie. Gdy po raz pierwszy zostały wprowadzone do Europy stały się natychmiastowym hitem dzięki bujnej naturze ich liści oraz delikatności i zapachowi przypominającym lilie kwiatów. Obecnie istnieje oszałamiająca liczba gatunków i odmian, więc być może najlepiej zobaczyć, co mogą polecić eksperci od roślin. Uprawne odmiany host dobrze łączą się z kontrastującymi i wyciętymi liśćmi paproci. Wyglądają również wspaniale posadzone pod klonami oraz w połączeniu z eleganckimi, odpornymi na cień trawami, takimi jak japońska trawa leśna. Rozłożyste liście dobrze sprawdzają się w tropikalnych projektach nasadzeń pod wysokimi liśćmi rośliny rycynowej i atramentowymi liśćmi innych roślin. Dodanie gorących akcentów z ognistą kaskadą wyniosłych dalii ożywi granicę ogrodu. Rośliny świetnie prezentują się posadzone w kompoście bez torfu lub w dużych doniczkach z otworami drenażowymi zapewniającymi odpowiednią wilgotność przez całe lato. Pięknie rosną w doniczkach na patio od poczatku wiosny gdy tylko rozwiną się w świeże liście z ogromnym potencjałem tkwiącym w ciasnych, zielonych zwojach.

Są wszechstronnym elementem sceny ogrodowej. Rosną prawie we wszystkich miejscach. Wyjątkowo dobrze tolerują cień i zapewniają zarówno bujne liście, jak i eleganckie kwiaty na szypułkach. Te piękności są niczym innym jak monolitem. Występują w odmianach marmurkowych, pasiastych lub barwnych, w każdym kształcie i odcieniu zieleni. Opowiednie pary i odmiany roślin będą się wyróżniać i przyciągać uwagę. Są bylinami, co oznacza, że ​​każdego roku będą wracać większe i lepsze. Niektóre kwiaty są słodko pachnące dzięki czemu idealnie nadają się na bukiety.