Najlepsza pomoc dla najmłodszych

Dzieci – dokładnie tak samo jak i dorośli – doświadczają różnych problemów z psychiką i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ każdy ma swoje problemy. Jeżeli jednak widzimy, że dziecko ewidentnie sobie z nimi nie radzi, jeżeli jego zachowanie wymyka się spod kontroli i jeżeli my sami nie potrafimy w żaden sposób pomóc, to koniecznie powinniśmy poszukać specjalisty, który będzie w stanie porozmawiać z dzieckiem, dotrzeć do źródła jego problemów i wdrożyć terapię, ponieważ jest to jedyna skuteczna metoda.

Psycholog odpowiedni dla dzieci

psycholog dziecięcyOstatnimi czasy miałam sporo powodów do zmartwień, a jednym i zdecydowanie najpoważniejszym z nich, było zachowanie mojego synka. Zaczął on bowiem być nieobecny, a momentami stawał się agresywny, nie chciał ze mną rozmawiać, bił się z kolegami w szkole i nie słuchał się w domu. Wiedziałam jednak, że takie zachowanie musi mieć swoją przyczynę, dlatego postanowiłam, że udam się po pomoc do specjalisty, ponieważ moje próby interwencji i rozmowy nie przynosiły skutku. Zaczęłam więc poszukiwać kogoś, kto byłby jak najlepiej oceniany i komu mogłabym zaufać. Poszperałam więc w internecie, popytałam, przemyślałam wszystko i wybrałam osobę, jaką był pewien psycholog dziecięcy, o którym słyszałam same dobre rzeczy i czułam, że naprawdę będzie on w stanie pomóc. Człowiek ten okazał się być sympatyczny, a do tego miał mnóstwo świetnych metod by zbliżyć się do dziecka i nakłonić go do otworzenia się. Dzięki temu był on w stanie porozmawiać z moim synkiem i dotrzeć do tego, co powodowało u niego agresję i negatywne nastroje. Później wdrożył terapię, w której uczestniczył czasami albo sam synek, albo również ja i mój mąż. Dzięki temu sami wiele się nauczyliśmy i z każdym kolejnym spotkaniem widzieliśmy poprawę u naszego dziecka. Wiedzieliśmy więc, że decyzja o udaniu się do psychologa była dobra i absolutnie jej nie żałuję, gdyż wiem, że gdyby nie tak bardzo doświadczona osoba, być może nie poradzilibyśmy sobie i stan naszego synka tylko by się pogorszył.

Wybór dobrego i rzetelnego psychologa to rzecz naprawdę trudna, a już szczególnie wtedy, gdy poszukujemy psychologa dziecięcego. Nie jest to jednak powód, do rezygnacji, ponieważ taka osoba może naprawdę dobrze i skutecznie pomóc naszemu dziecku. Warto jest się więc postarać i znaleźć kogoś godnego naszej uwagi, a taka osoba na pewno załapie świetny kontakt z dzieckiem i przeprowadzi terapię w możliwie najlepszy oraz najodpowiedniejszy możliwy sposób, dzięki czemu będziemy mogli być spokojni.