Najlepsza pierwsza butelka dla niemowlaka

 

Wybór butelki dla noworodka może wydawać się prosty, ale obecnie na rynku jest tyle różnych modeli, że wielu rodziców drapie sobie głowy w zamyśleniu. Takie pytanie jest uzasadnione. Poszczególne modele butelek dla niemowląt różnią się nie tylko kształtem i kolorem, ale i bardziej technicznymi szczegółami, które mogą wpłynąć na przebieg karmienia. Aby dokonać właściwego wyboru, warto poznać możliwości współczesnych butelek do karmienia.

Jak wybrać pierwszą butelkę dla niemowlaka?

jaka pierwsza butelka dla noworodkaMamy stojące przed wyborem butelki do karmienia, która najlepiej będzie odpowiadać potrzebom dziecka, w pierwszej kolejności powinny zwrócić uwagę na jej pojemność. Jaka pierwsza butelka dla noworodka to bardzo dobre pytanie. Wielkość butelki jest uzależniona od tego, w jakim wieku jest dziecko, czy karmimy mlekiem modyfikowanym czy zwykłym, czy właśnie skończyliśmy karmić piersią, a może chodzi tylko o uzupełnienie naturalnego karmienia. Dlatego warto wcześniej sprawdzić, dla jakiego dziecka przeznaczona jest dana butelka. Równie ważny jest materiał z jakiego jest wykonana butelka. Do wyboru mamy szkło lub tworzywa sztuczne (silikon i plastik). Butelki szklane są zwykle trwalsze i łatwiej się je wyparza, lecz istnieje ryzyko ich stłuczenia. Plastikowe butelki są lżejsze i odporne na stłuczenia. Silikonowe posiadają jedną dodatkową zaletę – są elastyczne. Uginają się pod naciskiem, dzięki czemu są bardzo poręczne i łatwe w użytkowaniu. W każdym wypadku warto sprawdzić, czy dana butelka posiada certyfikat świadczący o bezpieczeństwie. Informuje nas ono o tym, że w składzie tworzywa nie znajdują się żadne toksyczne substancje. Należy sobie uświadomić, że jedna butelka nam nie wystarczy. O wiele wygodniej korzystać z kilku i stosować je naprzemiennie. Warto się zdecydować na zakup zestawu butelek do karmienia i w razie potrzeby dokupywać kolejne butelki. Malucha będziemy często karmić, więc warto zadbać o swój i jego komfort podczas pożywiania się. Warto postawić na butelki z szeroką szyjką – ich kształt zmniejsza prawdopodobieństwo przechylenia. Jest to niezwykle przydatne podczas spacerów lub jazdy samochodem.

Nowoczesna butelka termiczna to doskonałe rozwiązanie na długą podróż, ponieważ jest w stanie utrzymać ciepło przez kilka godzin. Pozwala to na nakarmienie dziecka, gdy podgrzanie pokarmu nie jest możliwe. Niektóre modele zachowują temperaturę nawet do 6 godzin. Wykonana jest ze stali nierdzewnej. Góra butelki jest wymienna – można zmienić ją na bidon termiczny i na odwrót w zależności od potrzeb.