Najlepsza farba kredowa

Nowoczesna farba kredowa stała się w ostatnim czasie bardzo popularna. Malowanie farbą kredową nie wymaga od użytkownika żadnych umiejętności malarskich i mozolnego zdzierania poprzednich warstw. Obecnie bardzo wiele stylów wnętrzarskich zakłada stosowanie ręcznie malowanych mebli, przetartych lub cieniowanych. Zachęcające jest też to, że możemy przemalować meble według naszej własnej fantazji. Stylizacja mebli nie była tak łatwa jak nigdy.

Do czego stosuje się farbę kredową?

farba kredowa sklepPreparat ten jest doceniany przez entuzjastów DIY. Świetnie nadają się do odświeżenia powłoki mebli, a efekt, jaki możemy dzięki nim uzyskać jest powalający. Chętnie sięgają po nią majsterkowicze i osoby, które zajmują się renowacją starych mebli. Produkt ten jest łatwy w aplikacji i wyróżnia się dobrą przyczepnością. Pozwala uzyskać na meblach ciekawy efekt cieniowania i przecierek. Farba kredowa sklep ma w swoim składzie ma wodę, kredę i starannie dobrane dodatki (różne w zależności od rodzaju preparatu). Emulsję możemy nakładać na niemalże każde podłoże, nawet bez zdzierania poprzedniej warstwy farby i nakładania podkładu, co zdecydowanie ułatwia pracę. Nie możemy jednak zapomnieć o umyciu i odtłuszczeniu powierzchni przed malowaniem. Mimo że farba kredowa doskonale kryje stare powłoki malarskie musimy pamiętać o szlifowaniu, gdy stara powłoka farby łuszczy się lub materiał jest uszkodzony. Jeśli wykańczamy stary mebel, warto zwrócić uwagę na to, jakim preparatem był  on wcześniej wykończony. Niektóre preparaty mogą wejść w reakcję z farbą kredową – utrudnia to przyleganie nowej emalii i może powodować powstawanie nieestetycznych plam. Na wszelki wypadek, przed malowaniem warto zmatowić powierzchnię papierem ściernym lub wykonać próbę na małym fragmencie w niewidocznym miejscu. Pomalowana powłoka odznacza się matowym lub półmatowym wykończeniem – jest to zasługa wysokiej zawartości kredy w emalii). Emulsja ta jest bardzo gęsta i już po pierwszym nałożeniu mamy do czynienia z grubą warstwą farby. Warto pamiętać, że pozostają na niej charakterystyczne ślady włosia.

Do malowania farbami kredowymi warto wybrać okrągłe lub płaskie pędzle o miękkim włosiu. Emalię należy nakładać długimi pociągnięciami w kilku warstwach, jeśli wymaga tego oczekiwany efekt dekoratorski. Pomiędzy nakładaniem poszczególnych warstw należy odczekać kilka godzin do całkowitego wyschnięcia emalii. Jeśli konsystencja farby jest zbyt gęsta i tworzy na powierzchni grube, nieestetyczne warstwy, można ją rozcieńczyć wodą.