Najlepsza ekspozycja wyrobów cukierniczych

Wyroby cukiernicze cieszą się ogromną popularnością u większości ludzi, niezależnie od płci i wieku. Nie dziwi więc, że w każdym miejscu sprzedaży artykułów spożywczych, łasuchy wszelkiej  maści poszukują słodkości, nie bacząc na  ostrzeżenia lekarzy i dietetyków. Aby ułatwić te poszukiwania, sklepy, kawiarnie i cukiernie jak najokazalej prezentują swoje wyroby cukiernicze.

Jak eksponować wyroby cukiernicze?

witryna cukierniczaWyroby cukiernicze to wszelkiego rodzaju wypieki: ciasta, ciastka, torty, a także desery i lody. ”Twórcy”, czyli cukiernicy tworzą nie tylko smaczne wypieki, ale nadają im również piękne kształty i dekoracje. Takie dzieła wymagają odpowiedniej prezentacji. Najlepiej służy do tego witryna cukiernicza.  Jest to szklany wielościan, najczęściej o kształcie prostopadłościanu, z dwoma lub trzema wewnętrznymi półkami, z wewnętrznym oświetleniem i systemem chłodzenia. Witryny mogą być różnych rozmiarów, wolnostojące, lub małe –  do postawienia na ladzie. Przedmiot ten przeznaczony jest do prezentowania, a także utrzymywania w świeżości wyroby cukiernicze. Urządzenia wolnostojące spotykamy najczęściej w sklepach, zaś te mniejsze, stawiane na ladzie, preferują cukiernie i kawiarnie. Tutaj służą one tylko do prezentacji, a wyroby do konsumpcji przechowywane są w odpowiednich pomieszczeniach na zapleczu. Sklepy duże i małe w posiadanych witrynach cukierniczych przechowują wszystkie swoje ciasta i ciastka. Urządzenie posiada regulowany za pomocą termostatu system chłodzenia, które dzięki wymuszonemu obiegowi powietrza rozprowadzane jest równomiernie we wnętrzu. Zaletą witryny, która jest wyzwaniem dla cukiernika, jest możliwość oglądania ekspozycji z każdej strony. Z tego powodu, prezentowane w nich wyroby muszą mieć doskonałą formę, gdyż nie da się tu niczego ukryć. Dlatego warto umieszczać w witrynach wyroby bogato udekorowane, które są „wizytówką’ cukiernika. Na pewno będą to torty, szczególnie, okolicznościowe, czyli weselne, urodzinowe lub na chrzciny. Pięknie dekorowane są również ciastka, które, ze względu na rozmiar, mogą być prezentowane w większej ilości.  

Nie ma problemu z zakupem dowolnej  witryny cukierniczej nowej lub używanej. Oferują je ci sami producenci, którzy dostarczają wyroby chłodnicze. Można je również spotkać na portalach rzeczy używanych. Tryb zakupu to tradycyjne sklepy specjalistyczne ze sprzętem dla gastronomii i sklepów, oraz producenci i sklepy w internecie. Jest również możliwość wykonania na zamówienie, według projektu i wymiarów podanych przez klienta.