Na okrągłe urodziny kup grawerowaną karafkę

 

Wielkimi krokami zbliżają się okrągłe urodziny mojego taty. Kończy 50 lat. Pół wieku, to już nie są żarty. Z powodu słusznego wieku długo zastanawialiśmy się z bratem co mu kupić na prezent. Chcieliśmy, żeby był oryginalny i użyteczny jednocześnie. Nie taki, który będzie stał zapomniany gdzieś w kącie, tylko taki, z którego będzie można korzystać. Tata jest wielkim fanem nalewek. Sam robi co roku nalewkę malinową, żeby zimą pić ją dla zwiększenia odporności.

Grawerowana karafka jest dobrym pomysłem na prezent

karafka z graweremWymyśliliśmy więc, żeby kupić mu karafkę, w której będzie mógł trzymać swoją leczniczą nalewkę. Karafka z grawerem „Żyj jeszcze drugie 50 lat tato” będzie oryginalnym pomysłem na prezent. Mój brat znalazł już firmę, która wykona taki grawer. Karafka będzie z grubego, wytrzymałego szkła. Grawer będzie przypominał tacie, że otrzymał ją na 50te urodziny. Chcemy, żeby prezent był niespodzianką. Myślę, że kupimy też tacie w komplecie do karafki jakieś dobre wino. Przyjęcie będzie w zajeździe w miasteczku, w którym tata się urodził. Będą podawane dania kuchni lokalnej. Rodzice zaprosili dużo gości, może nawet więcej niż było na moim weselu. Nie oszczędzają. Będą koledzy taty ze szkoły i z pracy, kuzyni, ciotki i wujkowie taty, których nie widział od dłuższego czasu. Są to już starsze osoby, więc my młodzi, na ochotnika, przywieziemy ich z niekiedy bardzo daleka. Miło będzie zobaczyć tych wszystkich ludzi. Niektórych nawet nie pamiętam. Wiem, że odwiedzali nas w moim dzieciństwie. Brat jest starszy i ma więcej wspomnień z nimi związanych. Zacieśnimy więzy rodzinne, poznamy kolejne pokolenia. Zobaczymy dzieci naszych kuzynów. Dostawaliśmy zdjęcia, ale to nie to samo co spotkanie na żywo. Myślę, że nasz prezent, ta grawerowana karafka, będzie niespodzianką dla taty. Nie spodziewa się, że możemy wpaść na taki pomysł. Mama powiedziała mu, że dostanie od nas skrzynkę z narzędziami. Tak naprawdę tą skrzynkę kupi mu mama. Tata jest też zapalonym majsterkowiczem, więc przydadzą mu się te wszystkie narzędzia. Pewnie mój brat, pasjonat motoryzacji, od razu będzie chciał co nieco od niego pożyczyć.

Przyjęcie odbędzie się już za niecały tydzień. Wczoraj mój brat odebrał naszą karafkę. Wygląda pięknie, nawet lepiej niż się spodziewałam. Brat zrobił do niej taką drewnianą skrzyneczkę z desek. Wyłożymy ją trocinami i schowamy tak nasz prezent. Przed przyjęciem przewiążemy ją ładnie wstążką, dołączymy butelkę wina i przyczepimy kartkę z najserdeczniejszymi życzeniami dla naszego kochanego taty.