Musieliśmy zrobić instalację odgromową w domu

Od kilku już lat mieszkaliśmy z żoną w małym domku na wsi, odziedziczonym po jej rodzicach. Dom był już bardzo stary, ale zadbany, dlatego po wprowadzeniu się do niego nie zdecydowaliśmy się wykonywać remontu, ani nawet sprawdzić stanu technicznego mieszkania. Jak się ostatnio okazało to był błąd. Ostatnio w nasz dom uderzył piorun i wysiadła cała instalacja elektryczna. Wezwany na miejsce elektryk powiedział, że i tak było ona w fatalnym stanie, a przede wszystkim powinniśmy zrobić instalacje odgromową dla bezpieczeństwa.

Kto w Małopolsce zrobi instalację odgromową?

instalacje odgromowe małopolskaSzczerze mówiąc nawet nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, że dom nie ma zabezpieczenia w postaci instalacji odgromowej. Postanowiliśmy to szybko zmienić, ponieważ i tak czekał nas remont całej instalacji. Postanowiliśmy znaleźć elektryka, który będzie posiadał odpowiednie uprawnienia do wykonania instalacji odgromowej. Poszukiwania rozpoczęliśmy od internetu. Wpisaliśmy w wyszukiwarkę frazę: instalacje odgromowe małopolska, i zaczęliśmy przeglądać wyniki. Wśród wielu ofert udało nam się szybko znaleźć nazwisko elektryka, który miał bardzo dobre rekomendacje i był polecany przez swoich klientów. Pisali o nim, że to prawdziwy profesjonalista, który fachowo i rzetelnie wykonuje instalacje elektryczne i odgromowe, pracując tylko i wyłącznie na produktach najwyższej jakości. Jest to bardzo ważne, ponieważ prawidłowo wykonana instalacja odgromowa powinna posiadać odpowiednio dobrane wsporniki i druty odgromowe do piorunochronu. Zadzwoniliśmy do niego i umówiliśmy się na spotkaniu. Miał on bardzo szybkie terminy i już dwa dni później oglądał nasz dom, aby wykonać prawidłowy projekt instalacji odgromowej. Co mi się bardzo podobało projekt instalacji był darmowy, nie musieliśmy za niego płacić. Razem z projektem otrzymaliśmy również profesjonalną wycenę zawierającą ceny i rodzaje wykorzystanych do instalacji materiałów oraz ceny za usługę wykonania instalacji. Zaakceptowaliśmy projekt i już następnego dnia elektryk rozpoczął swoją pracę. 

Byliśmy bardzo zadowoleni z zaprojektowanej i wykonanej przez niego instalacji odgromowej. Elektryk wykonał ją w bardzo fachowy i sprawny sposób. Już po tygodniu zakończył pracę. Dostaliśmy również odpowiednie zaświadczenia o tym, że instalacja jest wykonana w odpowiedni sposób i nie zagraża bezpieczeństwu budynku. Była ona wykonana bardzo estetycznie i nie rzucała się w oczy. Działała bardzo dobrze. Dodatkowo elektryk wykonał usługę jej montażu w bardzo przystępnej cenie.