Musiałam usunąć graffiti z elewacji

Prowadzę własny lokal gastronomiczny. Wykupiłam do tego celu budynek wolno stojący. Wyremontowałam go i włożyłam w to bardzo dużo pieniędzy. Niestety, budynek leży w pobliżu całodobowego sklepu alkoholowego, co sprawia, że jest niezwykle narażony na zniszczenia. Ostatnio ktoś wymalował całą fasadę budynku w różnokolorowe graffiti. Ponieważ dość mocno szpeciło to budynek i zniechęcało klientów do wejścia do środka, musiałam zamówić ekipę, która to wszystko wyczyści. 

Kto się zajmuje usuwaniem graffiti?

usuwanie graffiti ŁódźPróbowałam czyścić to sama, ale niestety nic z tego nie wychodziło. Wandale musieli użyć jakiś bardzo mocnych farb do graffiti, ponieważ nie dało się tego wyczyścić ani wodą ani proszkiem do prania, ani płynem czyszczącym. W końcu skapitulowałam i postanowiłam wynająć do tego specjalistów. Postanowiłam znaleźć kogoś online. Wpisałam w wyszukiwarkę internetową frazę: usuwanie graffiti Łódź i zaczęłam przeglądać wyniki. Zauważyłam, że wśród opinii internautów często przewija się nazwa jednej z firm. Klienci opisywali, że są to specjaliści, którzy są w stanie wyczyścić nawet bardzo mocne graffiti. W swojej pracy posługują się  profesjonalnym sprzętem czyszczącym oraz wysokojakościowymi płynami, specjalistycznymi do czyszczenia elewacji. Postanowiłam zadzwonić do ich firmy i zapytać o ofertę. Ich ceny były dosyć przystępne, dlatego umówiłam ich na czyszczenie elewacji. Muszę przyznać, że byłam pod wrażeniem ich pracy. Nie dość, że pracowali bardzo szybko to w dodatku ich praca przyniosła zdumiewający efekt. Całe brzydko wyglądające graffiti natychmiast zniknęło, natomiast elewacja budynku odzyskała blask i żywe kolory, do tej pory przysłonięte tabunami ulicznego kurzu. Podczas rozmowy z kierownikiem powiedziałam, że jestem pod wrażeniem efektów, ponieważ sama dość długo starałam się usunąć graffiti i nic z tego nie wychodziło. Kierownik powiedział mi, że takie graffiti jest wykonane specjalnymi lakierowanymi farbami, które są odporne na wodę i tłuszcz, dlatego ani proszek do prania, ani płyn czyszczący nic tu nie zmyją. 

Oni sami pracują na specjalistycznych produktach najwyższej jakości, które przeznaczone są do zmywania taki farb oraz lakierów. Jeśli dodatkowo korzysta się z dobrego, profesjonalnego sprzętu, który działa pod ciśnieniem, to czyszczenie takiej elewacji nie jest trudne, choć wymaga włożenia w to dość sporo pracy. Byłam bardzo zadowolona z tej firmy i wystawiłam jej pozytywną ocenę na ich stronie internetowej. Usunęli graffiti naprawdę profesjonalnie.