Moja opinia o firmie Mintos

 

Od dłuższego czasu poszukiwałem sposobu na zainwestowanie pieniędzy, które otrzymałem jako spadek po bliskiej mi osobie. Szukałem i próbowałem różnych sposobów, włącznie z założeniem lokaty w banku, ale po dłuższym zastanowieniu żadne wariant nie spełniał moich oczekiwań. Wtedy, zupełnie przypadkiem, trafiłem na ofertę firmy Mintos, platformy inwestycyjnej online.

Czy firma Mintos jest warta zaufania?

mintos opinieKiedy trafiłem na tą firmę, starałem się znaleźć jak najwięcej informacji o jej ofercie, historii, a przede wszystkim o opiniach jej dotychczasowych klientów. Jak się okazało, firma jest na tyle znana, że po wpisaniu frazy – Mintos opinie – trafiłem na wiele stron w którym opisana była działalność tego przedsiębiorstwa. Ze strony firmowej dowiedziałem się, że firma funkcjonuje na rynku od 1015 roku i została założona na Łotwie. Obecnie, po kilku latach działalności, jest to wiodąca w Europie firma na rynku pożyczek społecznościowych. Na czym polega działalność tej firmy i jak w ogóle inwestować? Po zarejestrowaniu się na jej stronie, co swoją drogą jest wyjątkowo proste i intuicyjne, miałem do wyboru opcje inwestowania jako osoba indywidualna lub firma. Jeżeli chcemy inwestować nasze środki jako firma, niezbędne będzie oczywiście podanie wszystkich niezbędnych danych. Dużym zaskoczeniem dla mnie był sam proces weryfikacji mojej tożsamości, przeprowadzony za pomocą kamery mojego komputera. Wystarczył skan mojej twarzy oraz dokumentu tożsamości. Teaki proces weryfikacji był dla mnie pozytywnym zaskoczeniem, obawiałem się bowiem że będę musiał wysyłać swój skan dowodu na drugi koniec Europy pocztą i że mógłby on wpaść w niepowołane ręce. Ogólnie sam proces rejestracji oceniam bardzo pozytywnie. Po zakończonej rejestracji, nieśmiało przystąpiłem do inwestowania. Miałem kila wyborów przelewania środków: e-przelew, system płatności elektronicznych oraz przelew tradycyjny, co ważne na polskie konto zarejestrowane w jednym z najbardziej znanych polskich banków. Środki, które przelałem pojawiły się na koncie firmy po dwóch dniach, ja zaś ochoczo przystąpiłem do właściwych inwestycji.

Tutaj również miałem kilka opcji do wyboru, z których szczególnie chciałem podkreślić inwestowanie ręczne oraz zautomatyzowane. Myślę, że tutaj każdy powinien dokonać wyboru według swoich indywidualnych preferencji, ale fajnie że strona Mintos taki wybór daje. Obecnie czekam na wyniki swoich inwestycji, ale już mogę powiedzieć, że inwestowanie z portalem Mintos jest wyjątkowo proste. Nie dziwią mnie więc pozytywne opinie, które można przeczytać na temat tej firmy.