Moja dzielna córka oddała wysokojakościowe włosy fundacji

Kilka lat temu moja nastoletnia córka ścięła swoje długie i niefarbowane włosy i oddała je fundacji, która zrobi z nich peruki. Byłam z niej wtedy bardzo dumna, bo nie przypuszczałam, że odważy się na ten krok. Przy okazji dowiedziała się, że ma typ włosów rosyjski, co spowodowało, że sama chciałam pozwać jaki typ włosów mam.

Jakie są typu włosów?

wysokojakościowe włosy rosyjskieWyróżniamy kilka rodzajów włosów, które się uwarunkowane głównie pochodzeniem. Będę mówiła tu o włosach rosyjskich i czym się różnią od włosów Słowiańskich. Wydawać by się mogło, że skoro Rosjanie są również Słowiankami, tak jak Polki to mają taki sam gatunek włosów. Prawda była dla mnie zdumiewająca. Wysokojakościowe włosy rosyjskie mają stuprocentową łuskę włosa, co oznacza, że zewnętrzna warstwa łodygi włosa jest w pełni odżywiona i niezniszczona. Oczywiście, wszystkie niefarbowane włosy są najzdrowsze i tylko takie można podarować komuś jako perukę. Oprócz tego włosy rosyjskie są bardzo miękkie i można je dowolnie układać. Na co dzień nie niszczą się tak szybko, nawet gdy działają na nie różne skrajne czynniki, takie jak wiatr czy duża temperatura. Mając włosy rosyjskie można bardzo często suszyć włosy, prostować je i kręcić lokówką. Również włosy doczepiane tego typu będą podatne na stylizację. Struktura pojedyncze włosa pozwala stwierdzić, że są najbardziej podobne do włosów Polek, bo w przypadku Azjatek, które mają grubsze owłosienie, widać zdecydowaną różnicę. Choć oznacza to, że włosy rosyjskie są niemal identyczne ze słowiańskimi nie oznacza to, że każda Polka będzie je miała. Jeżeli któraś z Pań chciałaby mieć doczepy w postaci włosów rosyjskich musi liczyć się z tym, że czas ich użytkowania to około osiemnaście miesięcy, bo nie ma nic na zawsze. Gdy zapoznałam się typami włosów nadal nie mogłam stwierdzić, do jakiego typu należą moje, ale podejrzewam, że mam najzwyklejsze włosy takie jak wszystkie Polki. Z całego researchu najbardziej zaintrygowała mnie możliwość kupna włosów i myślę, że w niedalekiej przyszłości pokuszę się o przedłużenie swoich naturalnych włosów. Marzą mi się trwałe loki z kasztanowych włosów, które będą miękkie i układały się każdego rana bez dodatkowych zabiegów.

Dziś, gdy już wiem, jak wyglądają włosy poszczególnych narodowości mogę śmiało stwierdzić, że człowiek uczy się całe życie. Temat był bardzo wciągający, ale nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że wciąż za mało mówi się, o tym, jak należy pielęgnować poszczególne typu, bo zamiast tego jesteśmy w posiadaniu wiedzy o produktach, które mogą pomóc, ale najpierw trzeba samemu się zdiagnozować.