Modna tkanina z wiskozy

 

Poszukiwany jest materiał, który bardzo długo wytrzyma i będzie cieszył oko? Doskonałym rozwiązaniem w takim przypadku będzie wiskoza, która jest bardzo przyjemna w dotyku i jednocześnie doskonale się prezentuje. Dzianiny wiskozowe, ze względu na sposób produkcji charakteryzują się elastycznością. Dlatego dzianiny wiskozowe doskonale nadają się do wszystkich obcisłych ubrań, ponieważ mamy pewność, że będą pracowały wraz z naszym ciałem i kilka kilogramów, które przybieramy w zimie, nie będzie dla nas problemem.

Modna wzorzysta tkanina z wiskozy

wzorzysta tkanina wiskozowaJak powstaje wiskoza? W technicznym procesie obróbki celulozy otrzymuje się przędzę, która może mieć bardzo różne właściwości, na przykład połysk i uczucie chłodu naśladujące jedwab, masę wełny lub miękkość bawełny. Włókna wiskozowe występują również w postaci tkanin lub gęstych dzianin, zwykle o szorstkiej powierzchni. Dzięki odpowiedniej obróbce powierzchni również dotyk dłoni może być gładki i przyjemny. Włókno wiskozowe dobrze łączy się z innymi włóknami, dzięki czemu można je mieszać z innymi włóknami. Dzięki temu szorstkie materiały są bardziej przyjemne w dotyku, a włókna syntetyczne są bardziej oddychające. Dzięki temu włókno poliestrowe jest bardziej oddychające, a wełna jest bardziej miękka. Włókna wiskozowe oddychają i pochłaniają wilgoć, dzięki czemu nadają się również na podszewki. Do czego jednak nadaje się wiskoza? Na przykład dostępna u nas wzorzysta tkanina wiskozowa idealnie sprawdzi się, jako materiał, z którego wykonujemy koszulki, bluzki, spódnice, czy sukienki. W ofercie można znaleźć dużo różnych wzorów i kolorów, w związku z czym każdy może znaleźć coś dla siebie. Ponieważ wszędzie podane są dane techniczne materiału, takie jak m.in. gramatura, możemy bez problemu pokusić się o łączenie z sobą różnych wersji wiskozy – dzięki takim eksperymentom, z wzorem i kolorem, możemy znaleźć idealne rozwiązanie dla siebie i stworzyć wprost zachwycającą i niepowtarzalną kreację, która doskonale podkreśli atuty naszej sylwetki.

Dlaczego kochamy wiskozę? Włókno wiskozowe to coraz bardziej cenione przez klientów włókno ogólnego przeznaczenia. W przeciwieństwie do lnu jest wygodny i praktyczny, zapewniając komfort i wygodę latem. Posiada zaskakująco dobre właściwości, stawiając go w czołówce najpopularniejszego włókna. Jest bardzo przewiewna i doskonale dopasowuje się do kształtu naszej sylwetki, w związku z czym nadaje się do osób z różnymi typami figury i z różnymi preferencjami. Co więcej, cena tego materiału jest konkurencyjna.