Magnetyczna tablica suchościeralna

 

Prowadzę małą, rodzinną firmę biurową. Niby nie jest to jakiś wielki biznes, ale od zawsze uważałam, że o wiele lepiej jest pracować z ludźmi, których znam i po prostu lubię. Taki model zatrudnienia po prostu mi pasuje i nigdy nie rozglądałam się za inną pracą. Pewnie, że czasem bywa napięta sytuacja. To, że jesteśmy rodziną nie znaczy, że nie mamy gorszych dni, czy że nie we wszystkim się zgadzamy. Staram się jednak w miarę szybko rozwiązywać niesnaski rodzinne i szukać sposobów na ich zapobieganie.

Informacyjna tablica dla wszystkich

tablica suchościeralnaCzasem problemy wynikają z niewielkich nieporozumień. Ktoś o czymś zapomniał lub o czymś nie poinformował resztę zespołu. Takie rzeczy się po prostu zdarzają. Ludzie nie są maszynami i czasami po prostu zapominają. Staram się to szanować, bo sama tez nie jestem nieomylna i każdemu może się coś przytrafić. Żeby jednak w naszym biurze wyeliminować takie sprawy do minimum wprowadziłam pewny i skuteczny sposób na komunikację. Wszystko załatwia nasza magnetyczna tablica suchościeralna. Pełni w pracy rolę komunikatora, kalendarza i informatora. Zamieszczamy na niej wszystko to co powinien w danym czasie wiedzieć cały zespół. Notatki dotyczące konkretnych projektów, szkice, terminy realizacji, czasami nawet jakieś nasze uwagi czy spostrzeżenia. Tak, aby nie było potrzeby tłumaczenia konkretnych rzeczy każdemu z osobna. Komunikaty są proste, zapisywane ścieralnym markerem. Czasem przy pomocy magnesów dołącza się do nich jakiś rysunek czy fotografię tak dla lepszego objaśnienia. Tablica przydaje się także, w momencie, kiedy planujemy coś wspólnie i przeprowadzamy tak zwaną burzę mózgów.  Wtedy możemy swobodnie rozpisywać plany i propozycje. Czasami na tablicy pojawiają się życzenia urodzinowe czy świąteczne albo jakieś śmieszne rysunki. Mamy w pracy raczej luźną atmosferę i lubimy się pośmiać. W życiu chyba tak jest, że powinno się łączyć pożyteczne z przyjemnym. Wtedy człowiek z większa ochotą i zapałem przychodzi do pracy.

Rodzinna firma prosperuje tak już naprawdę długi czas. Ku naszemu wspólnemu zadowoleniu odnosimy sukcesy i wspinamy się coraz wyżej po szczeblach kariery w branży. Za chwilę do naszej drużyny dołączy również moja siostrzenica. Ambitna i zdolna dziewczyna na pewno wprowadzi do firmy świeże spojrzenie na pewnie tematy. Oczywiście zaznajomiłam ją już z naszymi firmowymi zwyczajami. Myślę, że magnetyczna tablica suchościeralna przypadnie jej do gustu tak samo jak innym. Zapowiada się kolejny dobry okres dla naszej działalności.