Lekkie szafki na ubrania pracownicze

Wielkość terenu budowy oznaczała konieczność utworzenia stałych pomieszczeń pracowniczych, w których załoga mogłaby bezpiecznie przechowywać odzież codzienną w godzinach pracy. Same pomieszczenia były bardzo proste do stworzenia, gdyż takowe mogły być łatwo wydzielone w kontenerach mobilnych, służących jako infrastruktura tymczasowa. Jednak do samego przechowywania odzieży i przedmiotów osobistych wymagane były szafki, których nie mieliśmy w inwentarzu.

Tanie szafki ubraniowe dla pracowników

metalowe szafki ubraniowe BHPZałoga była bardzo liczna, dlatego ilość szafek jaka musiała zostać zamówiona była bardzo duża. Nie chcieliśmy bowiem wprowadzać systemu zmianowego, w którym kilka osób musiałoby dzielić jedną szafkę, gdyż powodowało to bardzo duże zamieszanie i wiele problemów. Z racji ilości szafek, zdecydowaliśmy się wyposażyć w tańsze metalowe szafki ubraniowe BHP, aczkolwiek uznawane za bardzo wygodne. Były to szafki bardzo często spotykane w dużych obiektach handlowych i przemysłowych, a jedna sztuka posiadała cztery przegrody, po jednej na każdego pracownika. W przeciwieństwie do najtańszych modeli, jednak, szafki posiadały bardzo dobre zamki zaciskowe, znacznie poprawiające bezpieczeństwo przechowywanej zawartości. Szafki te posiadały bardzo satysfakcjonującą pojemność, umożliwiającą przechowywanie dowolnego elementu odzieży w bezpieczny i komfortowy sposób, a jednocześnie nie należały do bardzo gabarytowych części wyposażenia, zajmując o wiele mniej miejsca niż częściej używane, większe szafki, nie różniące się jednak pojemnością w znacznym stopniu. Zewnętrzne powłoki szafek były fabrycznie malowane lakierem, zabezpieczającym stal nie tylko przed korozją, ale również przed nadmiernym zapyleniem czy nawet niszczeniem pod wpływem bezpośredniego, długotrwałego kontaktu z promieniami słonecznymi. Wnętrze szafek, natomiast, zostało wyłożone materiałem nie przepuszczającym ciepła, dzięki któremu szafki mogły być ulokowane w miejscu mocno nasłonecznionym bez ryzyka uszkodzenia czy zniszczenia przechowywanych przedmiotów.

Mimo bardzo wielu zalet, szafki które wybraliśmy do pomieszczeń pracowniczych należały do bardzo tanich modeli, więc ustanowienie miejsca dla całej licznej załogi nie sprawiało problemu, ani też nie generowało nierozsądnych kosztów. Niewielka waga natomiast ułatwiała transport dużej ilości szafek, oraz ich montaż na wybranym miejscu. Ze względu na wysoką trwałość i jakość stali z której były wykonane, zakładaliśmy iż szafki mogły służyć długimi latami bez śladu zużycia, nie wymagając więcej niż podstawowa konserwacja.