Lekka płyta betonowa na ściany

Jednym z najważniejszych wyzwań stojących przed inwestorami myślącymi o wykończeniu lub gruntownym remoncie lokalu jest wybór odpowiednich materiałów. Branża budowlana jest jedną z najszybciej rozwijających się pod względem wprowadzania nowych rozwiązań technologicznych i materiałowych. Rozważając opcję zmian w wyglądzie lokalu warto sięgnąć po materiały wykończeniowe z betonu, które zaskoczą lekkością i bogactwem form.

Betonowe pokrycia ścian nowoczesnych wnętrz

estetyczne betonowe płyty dekoracyjneDzięki współpracy producentów cementu z kołami naukowymi powstały mieszanki, z których powstają trwałe i estetyczne betonowe płyty dekoracyjne na ściany. Materiałem wyjściowym do produkcji paneli ściennych jest beton architektoniczny o wyjątkowych właściwościach do dowolnego formowania. Beton sam w sobie jest ciężki i aby osiągnąć zamierzony cel w postaci lekkich i wytrzymałych płyt na ściany należało dokonać modyfikacji mieszanek cementowych. Wprowadzono więc różnorodne domieszki w postaci włókien celulozowych czy włókien szklanych. Osobną technologią jest oparta o produkcję w otoczeniu wysokiego ciśnienia w atmosferze pary wodnej. Najczęściej stosowaną technologią wytwarzania lekkich i cienkich płyt betonowych jest metoda GRC polegająca na zbrojeniu betonu architektonicznego włóknem szklanym. Płyty ścienne powstające w ten sposób są bardzo wytrzymałe mechanicznie. Innym rodzajem zbrojenia płyt betonowych jest dodawanie cyrkonu. Jest to tzw. zbrojenie rozproszone pozwalające na dowolną obróbkę mechaniczną materiału bez obaw o pęknięcia lub rozkruszanie. Najbardziej dekoracyjną formą betonowych płyt ściennych jest postać 3D z wypukłymi wzorami. Aby otrzymać dekoracyjny charakter paneli należy im nadać odpowiednią barwę. Oprócz płyt naturalnie szarych w ofercie producentów są również płyty o najróżniejszych barwach co daje możliwość to tworzenia nie tylko elementów w stylu industrialnym. Nieodłącznym dodatkiem pozwalającym uzyskać odpowiedni kolor i fakturę są barwniki i kruszywa naturalne. Najlepsi producenci są w stanie zaoferować płyty betonowe będące znakomitą imitacją bardzo kosztownych płyt kamiennych. Istotny wpływ na odporność płyt betonowych mają różnorodne impregnaty.

Zaimpregnowane płyty betonowe ścienne mogą być z powodzeniem montowane w pomieszczeniach o podwyższonym stopniu wilgotności jak łazienki i kuchnie. Nowoczesny beton do produkcji paneli ściennych to mieszanki zapewniające najwyższą jakość i trwałość. Na stronach internetowych producentów znajdziemy opis parametrów oraz bardzo bogatą ofertę.