Lampion ogrodowy rozświetla i nadaje uroku

Ogród to magiczne miejsce samo w sobie. Zachwyca wiosną, gdy cały budzi się do życia, latem  daje nam wytchnienie i zachwyca kolorami. Jest piękny nawet zimą, cały w śniegu i przystrojony bożonarodzeniowymi kolorowymi lampkami. Jesienią również potrafi zauroczyć, gdy możemy ujrzeć w nim wielokolorowe liście. I to właśnie o tej porze roku, lampion ogrodowy będzie wyglądał najkorzystniej. Gdy atmosfera robi się chłodniejsza ale zarazem wypełnia się ciepłymi kolorami, ogień, chociażby w postaci świec w lampionach, nada mu magicznej atmosfery, idealnej do wzięcia kubka gorącej herbaty i ciepłego koca i spędzenia czasu w otoczeniu natury. Oczywiście lepiej takie wieczory zarezerwować na wczesną jesień lub późne lato.

Jak uatrakcyjnić ogród lampionami?

lampion ogrodowyOczywiście lampion ogrodowy lampionowi nie równy. Możemy wskazać kilka rodzajów takich przedmiotów i każdy z nich nada ogrodowi innej atmosfery. Na przykład białe nowoczesne lampiony idealnie będą komponować się z  zielenią, która gości w naszych ogrodach na przestrzeni wiosny i lata. Takie lampiony oczywiście świetnie sprawdzą się również jako uatrakcyjnienie tarasu czy pergoli, gdzie oczywiście będą bezpieczniejsze. Lampion ogrodowy, który ma stać w samym ogrodzie, musi być specjalnie przeznaczony do tego celu. Warto, aby był wykonany ze specjalnego drewna, które jest odporne na różne warunki atmosferyczne. Taki lampion musi być również odpowiednio ciężki, by nie został przewrócony przez wiatr (oczywiście podczas większych wichur lampiony należy usunąć z ogrodu, jak wszystkie inne rzeczy narażone na uszkodzenie, i które mogą być niebezpieczne same w sobie). Innym ciekawym typem lampionów są te wiszące, które można zamontować na przykład na drzewie lub tarasie i w wielu innych miejscach. Szczególnie postarzane lampiony, np. w kolorze złoto-czarnym lub mosiężnym, nadadzą ogrodowi szczególnej magicznej atmosfery. Taki wystrój naszego ogrodu idealnie sprawdzi się jesienią, gdy klimat robi się chłodniejszy i szybciej zapada zmrok, a mimo wszystko, kolory liści są ciepłe i przyjemne dla oka. Błysk płomienia świecy wzmocniony przez szybki lampionu podkreśli jesienny urok.

Niezależnie od tego jaki lampion ogrodowy wybierzemy i na jaką porę roku, na pewno wzmocni on efekt i atmosferę panującą w ogrodzie. Oprócz tego, możemy również zainwestować w industrialne lampki w formie żarówek. Kolor czarny idealnie łączy się ze złotem, dlatego będzie pasował szczególnie na jesienne wieczory. Tego typu światła możemy umieścić na przykład na tarasie.