Ładne stroje regionalne dla dzieci

Wraca moda na kultywowanie dawnych, regionalnych tradycji. Szkoły i inne instytucje kultury, organizują spotkania o charakterze historycznym i folklorystycznym. Stroje przypominające ludowe, tradycyjne ubiory, przydają się podczas różnych akademii i inscenizacji. Także zespoły ludowe wykorzystują regionalne stroje. Dla dzieci idealnie nadają się takie kostiumy. Można z nich korzystać w czasie różnych wydarzeń kulturalnych i oświatowych. W regionach, gdzie strój posiada duże znaczenie, warto przywracać dawne tradycje.

Kostiumy o charakterze ludowym 

stroje ludoweKostiumy o ludowym charakterze można wykonać na indywidualne zamówienie lub skorzystać z gotowej oferty. Ładne, regionalne ubiory szyte są zgodnie z autentycznymi kostiumami. Za pierwowzór dla strojów ludowych służą zwykle eksponaty przechowywane w muzeach i izbach regionalnych. Także na starych fotografiach i widokówkach można zobaczyć, w jaki sposób wyglądały stroje pochodzące z danego regionu. W Polsce popularne są krakowskie stroje ludowe. Dzięki charakterystycznym, żywym i kontrastującym barwom, łatwo można je rozpoznać. Lecz także pozostałe regiony kraju posiadają swoją kulturę i historię, a jednym z ważniejszych elementów krajobrazu kulturowego są właśnie stroje nawiązujące do tradycji ludzi zamieszkujących dane, konkretne tereny. Jak wyglądają kostiumy regionalne i z jakich elementów się składają? Warto pamiętać, że kostiumy dzielą się na damskie i męskie. Dziecięce stroje o charakterze ludowym są mniejsze, jeśli chodzi o rozmiar, ale też posiadają uproszczoną formę. Ważnym elementem ubiorów folklorystycznych są również dodatki. Komplet uzupełniają tradycyjne, najczęściej szyte buty a także nakrycia głowy. U panów są to różnorodne kapelusze lub czapki. Z kolei u kobiet ozdoby do włosów to wianki, kokardy, ale też czepce i kapelusze. U dzieci tego typu ozdoby są dostępne w mniejszych rozmiarach. Odświętny strój ludowy można zakładać na różne okazje, np. w czasie festynów, koncertów i świąt o charakterze państwowym.

Stroje tradycyjne są ozdobą świąt i uroczystości. Kostium z elementami regionalnymi bazuje na historycznych wzorach. Autentyczne i oryginalne stroje pochodzące z dawnych lat, odnaleźć można w muzeach, izbach pamięci oraz na starych zdjęciach. Dzięki takim wzorom z epoki, można zrekonstruować strój regionalny i stworzyć jego współczesny odpowiednik. Ludowy ubiór dostępny jest zarówno w wersji dla dorosłych, jak i dla dzieci. Także ludowe dodatki do strojów zapewniają autentyczny, historyczny wygląd.