Kto zajmuje się wyceną nieruchomości?

Kilka dni temu dowiedziałam się o śmierci moich rodziców w wypadku samochodowym. Od dawien, dawna nie utrzymywałam z nimi kontaktu, dlatego dowiedziałam się o tym, kiedy przyszedł dokument notarialny. Byłam zaproszona na odczyt testamentu. Okazało się, że moi rodzice zostawili mnie i mojemu bratu bardzo duży dom w spadku. Postanowiliśmy sprzedać tą nieruchomość, a pieniędzmi podzielić się po równo. Oboje nie mieszkamy na co dzień w kraju, dlatego zależało nam na tym, aby szybko dokonać wyceny nieruchomości i ją sprzedać.

Rzeczoznawca wycenił nieruchomość

szybka wycena nieruchomości w WarszawieRazem z bratem prosto od notariusza udaliśmy się do pobliskiej agencji nieruchomości. Nie chcieliśmy tracić czasu, ponieważ bardzo nam się śpieszyło. Akurat niedaleko znajdowała się agencja nieruchomości, którą kojarzyłem z reklam telewizyjnych – podobno była bardzo popularna i renomowana przez poprzednich klientów. Na szczęście było to profesjonalne miejsce, dlatego na obsługę nie musieliśmy długo czekać. Od razu znalazł się konsultant do spraw obsługi klienta, z którym mogliśmy porozmawiać. Powiedziałam mu, że interesuje nas szybka wycena nieruchomości w Warszawie. Ta agencja zajmowała się wyceną nieruchomości na terenie całej Warszawy, a nawet okolic tego miasta, dlatego nie było z tym najmniejszego problemu. Co dla mnie jednak o wiele ważniejsze, zatrudniali oni profesjonalnych i doświadczonych rzeczoznawców z zakresu nieruchomości, dlatego oboje z bratem mieliśmy pewność, że zostaniemy obsłużeni w fachowi sposób. W obecnych czasach ceny na rynku nieruchomości bardzo mocno się wahają, budynek czy lokal mieszkalny w ciągu kilku dni może stracić albo zyskać połowę swojej wartości. Właśnie dlatego zależało nam na tym, aby nieruchomość została wyceniona w profesjonalny sposób. Umówiliśmy się z tym rzeczoznawcą na następny dzień. Dzisiaj było już za późno na wyceną, a z drugiej strony, i tak musieliśmy zostać z bratem na noc w Warszawie, ponieważ nie opłacało nam się wracać. Następnego dnia z samego rana udaliśmy się na spotkanie z rzeczoznawcą.

Już wkrótce okazało się, że to był bardo dobry pomysł. Rzeczoznawca szybko wycenił naszą nieruchomość, dowiedzieliśmy się ile realnie jest ona warta i mogliśmy ją wystawiać na sprzedaż. Celowo wystawiliśmy mieszkanie za taką cenę, żeby nie musieć długo czekać na kupna. Zanim wysprzątaliśmy cały dom i wyrzuciliśmy rzeczy po rodzicach już znalazł się pierwszy zainteresowany klient. Byłam bardzo zadowolona z tego, że udało nam się szybko sprzedać mieszkanie w tak dobrej cenie.