Kto powinien zdecydować się piec na pellet

Osoby, które decydują się na instalację ogrzewania w domu, mogą wybierać obecnie z dziesiątek produktów, które są dostępne na rynku. Wśród najczęściej wybieranych prym wiodą, te które oferują rozwiązania ekologiczne, gdyż jest to zgodne z wymaganiami Unii Europejskiej w tym zakresie. W zależności od możliwości i potrzeb klienci mogą wybierać rozwiązania gazowe, elektryczne, lub bardziej tradycyjne polegające na spalaniu poszczególnych paliw, jednym z ciekawszych wyborów wydaje się pellet, który jest materiałem w pełni ekologicznym.

Wybór pieca, na pellet, czy ekogroszek

piece na pelletOsoby, które są nastawione na ochronę środowiska, powinny zainteresować się kotłami, które wykorzystują pellet jako paliwo. Jest on wykonywany z odpadów drzewnych, które są ze sobą sprasowane pod ogromnym ciśnieniem, a następnie cięte w granulat, który później może zasilić, piec. Materiał ten daje dużo ciepła, a także charakteryzuje się bardzo niską emisją CO do atmosfery, co stawia go przed innymi rodzajami paliwa. Biorąc pod uwagę piece na pellet nie są najtańszym rozwiązaniem na rynku, ale na pewno jednym z najnowocześniejszych, cena samego materiału jest porównywalna z innymi w tej klasie np. ekogroszkiem, który, mimo że również jest wykorzystywany w nowoczesnych i ekologicznych piecach, jest paliwem, które emituje więcej gazów do atmosfery. Przy wyborze paliwa należy pamiętać, by wybierać tylko te, które pochodzą od sprawdzonych producentów, a także posiadają wszystkie certyfikaty, gdyż jest to podstawowym warunkiem, by instalacja działała sprawnie przez wiele lat. Podrabiane produkty, a proceder ten dotyczy zarówno pelletu, jak i ekogroszku, charakteryzują się dużo niższą wydajnością cieplną, a także znacznie większą szkodliwością, dla środowiska. Co więcej, paliwa słabej jakości i podrabiane mogą uszkodzić piec, którego późniejsza naprawa nie tylko może okazać się bardzo kosztowna, ale również trudna, gdyż nowoczesne piece są urządzeniami zaawansowanymi technologicznie, a ich naprawa wiąże się z korzystania z usług profesjonalnego serwisanta.

Producenci, którzy produkują piece CO, muszą stawiać na jakość swoich produktów, a także na jak największe wykorzystanie rozwiązań ekologicznych takich jak odpowiedni rodzaj paliwa, do których należą Pellet i Ekogroszek, a także zastosowanie systemów, które ograniczą produkcję i emisję spalin pochodzących z procesu spalania. Klienci również są coraz bardziej świadomi i wiedzą, że tylko wykorzystanie najlepszej jakości paliwa daje gwarancję wysokiej wydajności instalacji grzewczej.