Kryteria wyboru basenu

 

Kiedy wraz z latem przychodzą upalne dni, które nasze dzieci spędzają w domowym zaciszu, najczęściej poszukujemy wszelkiego typu rozwiązań, które jednocześnie będą interesujące dla dzieci, a z drugiej strony pozwolą na przynajmniej chwilową ochłodę. Oczywistym rozwiązaniem w takim przypadku jest zakup dmuchanego lub stelażowego basenu, dzięki któremu w naszym ogrodzie będziemy mogli stworzyć bezpieczną przestrzeń dziecięcej zabawy w wodzie.

Baseny dla dzieci

basen dla dzieciNa rynku wyposażenia ogrodowego znajdziemy oczywiście dość szeroki i różnorodny asortyment dmuchanych i stelażowych basenów ogrodowych. Wśród nich znajdziemy baseny dedykowane najmłodszym, które zostały zaprojektowane i wykonane w taki sposób, by gwarantować bezpieczeństwo dziecięcych zabaw w wodzie. Basen dla dziecka każdorazowo charakteryzuje się mniejszą głębokością niż baseny projektowane z myślą o dorosłych. Wysokość basenu dostosowana jest do potrzeb dziecka, umożliwiając nam jednocześnie nalanie ograniczonej ilości wody. Każdorazowo basen dla dziecka wykonywany jest z materiałów cechujących się bardzo wysoką odpornością na uszkodzenia i niezwykłą trwałością, co pozwala użytkować basen przez kilka sezonów, bez ryzyka przeciekania. Materiały wykorzystywane do wykonania basenu cechują się także różnorodnymi atestami bezpieczeństwa. Kiedy zakupowany przez nas basen określany jest mianem atestowanego, możemy mieć pewność, że materiały, z których został on wykonany nie pozwalają na przedostawanie się toksycznych substancji do wody, bez względu na to, jak wysokie temperatury panują na zewnątrz. Guma, z której wykonywane są dziecięce baseny odporna jest na wysokie temperatury i oddziaływanie intensywnych promieni słonecznych. Wszystkie te właściwości składają się na fakt, iż każdy basen dla dzieci jest produktem cechującym się wytrzymałością umożliwiającą korzystanie z niego przez kilka, a nawet kilkanaście lat. Musimy tylko pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji basenu, do której przede wszystkim powinniśmy zaliczyć właściwe czyszczenie basenu – zarówno jego dna, jak i ścianek.

Jeśli chodzi o asortyment basenów dla dzieci, na rynku znajdziemy produkty cechujące się różnorodnymi wielkościami, a także kształtami. Dużą popularnością cieszą się baseny okrągłe, ale bez większego problemu znajdziemy też baseny dla dzieci bazujące na kształcie prostokąta. W ostatnim czasie producenci basenów projektują również baseny cechujące się niestandardowymi formami, które mogą stanowić dodatkowy element zaciekawienia dla dzieci.