Kreatywność w fotografii artystycznej

W szkole zawsze mówiono, że jestem osobą kreatywną i na pewno wyrosnę na artystkę. Na studiach fotograficznych zauważono mój talent i zaproponowano pracę w renomowanej gazecie. Musiałam jakoś połączyć te dwa elementy, które składały się na moją tożsamość, dlatego otworzyłam własne studio. Tam mogłam dać upływ sztuce, która przeze mnie przemawiała i pokazać prawdziwą siebie. A to wszystko dzięki forum, które sprawiło, że zainteresowałam się fotografią artystyczną i postanowiłam sama ją uprawiać.

Czym jest fotografia artystyczna

kreatywna fotografia artystycznaZa obiektywem zawsze czułam się pewniej – tak jakby lepiej widziało mi się rzeczywistość, patrząc przez ten złożony okular. Dzięki aparatowi byłam w stanie utrwalać chwile na zawsze, a wykonane przeze mnie zdjęcia przynosiły mi nagrody i popularność. Brałam też aktywny udział w środowisku fotografów, integrując się na grupach i forach internetowych. Tam właśnie odkryłam, że to fotografia artystyczna jest czymś, czym chcę zająć się na poważnie. Po skończonych studiach otworzyłam swoje studio i całkowicie się jej poświęciłam. Niektórzy uważają, że polega ona tylko na zabawie photoshopem i zmienianiem tła, ale są w błędzie. W tego rodzaju fotografii autor jest artystą, który dba o kompozycję i wszystkie elementy zdjęcia. To on je redefiniuje, stwarza na nowo. Kreatywność jest nieograniczona, a pole do popisu szerokie. Photoshop jest jedynie dotykiem nowoczesnego pędzla, który jest w stanie udoskonalić wcześniejsze dzieło. To prawdziwa pasja i cel pracy zawodowej. Dostaję wiele zleceń od osób zainteresowanych tą sztuką. Od jakiegoś czasu prowadzę również warsztaty pokazujące, czym właściwie jest kreatywna fotografia artystyczna. Odbywają się one w szkole w moim mieście, a dzieciaki są bardzo zainteresowane tym, co robię. Uczę ich zarówno podstaw fotografii, jak i jej bardziej artystycznego wymiaru. Moi uczniowie cieszyli się, że mogą zrealizować pomysły, które rodziły im się w głowach, a następnie utrwalić je na zdjęciu. Bardzo lubili bawić się światłem.

Kreatywność w mojej pracy pozwala mi na pełne wyrażenie siebie. Czerpię również przyjemność z nauczania innych ludzi i rozwijania młodych talentów. Zajęcia w szkole pokazały mi dziecięce spojrzenie na sztukę, które jest dla mnie naprawdę inspirujące. Na koniec warsztatów zrobiliśmy wystawę, która zaskoczyła rodziców pomysłowością moich małych zastępców. Wkrótce zamierzam zorganizować specjalne, dedykowane kreatywnej fotografii artystycznej wyjścia na miasto, gdzie w większej grupie będziemy starali się odtworzyć swoje wizje.