Krata rolowana do mojego sklepu

Jako dziecko miałem okropną alergię na pyłki, więc latem nie mogłem bawić się z innymi dziećmi na dworze, jedynymi moimi towarzyszami były książki i filmy animowane a później gry komputerowe. Zimą, kiedy alergie odpuszczały, moja nadopiekuńcza matka nie pozwalała mi się bawić na zewnątrz, bo mógłbym zmarznąć i się rozchorować. Tak więc spędziłem całe moje dzieciństwo w krainie bajek i wirtualnym świecie gier komputerowych.

Mocna krata ochronna

wzmocnione kraty - producentZ tej pasji zrodził się mój pomysł na życie. Postanowiłem otworzyć sklep z używanym sprzętem komputerowym, z grami na różne platformy oraz filmami na Blue Ray. Chociaż wynająłem niewielki lokal w pasażu handlowym, była to dla mnie ogromna inwestycja. Zakup kasy fiskalnej, komputera firmowego i opłacenie pierwszych składek pochłonęło dużą część moich oszczędności, żeby sprowadzić towar z zagranicy, musiałem wziąć dodatkowo pożyczkę. Mój lokal jako jedyne zabezpieczenie posiadał dużą kłódkę na drzwiach i kratę w oknie. Przechowując kosztowny sprzęt w środku, potrzebowałem o wiele lepszego zabezpieczenia. Początkowo myślałem o zamontowaniu sygnalizatora akustycznego, który mógłby odstraszyć ewentualnych nieproszonych gości, jednak to wciąż wydawało mi się zbyt mało. Kiedy sprawdzałem firmowego e – maila, wyświetliła mi się reklama: „wzmocnione kraty – producent krat i bram rolowanych”. To było właśnie to, czego potrzebowałem, mocna krata rolowana, która ochroni wejście do mojego sklepu. Kliknąłem na odnośnik z reklamy, który przeniósł mnie na stronę producenta, gdzie mogłem zapoznać się z materiałami informacyjnymi. Zdecydowałem się na kratę z poszyciem ze stalowych rurek o profilu sinusoidalnym, połączonych spinkami na przegubach, o centralnym napędzie z hamulcem bezpieczeństwa, który zatrzyma mechanizm kraty, w razie, gdyby na jej drodze pojawiła się jakaś przeszkoda. W moim lokalu jest tylko jedno wejście, więc zamówiłem dodatkowo sterowniki radiowe, które pozwalają na zamykanie i otwieranie kraty za pomocą pilota z zewnątrz i od środka. Po złożeniu zamówienia miałem czekać kilka dni, na dostawę i montaż kraty, przez fachowców ze sklepu internetowego.

Panowie fachowcy zjawili się z kratą już po trzech dniach, zamontowali ją w mgnieniu oka i zapewnili mnie, że mam dożywotnią gwarancję producenta, oraz zaproponowali, że za niewielką dodatkową opłatą, mogą świadczyć mi usługę serwisowania kraty. Zgodziłem się bez wahania, na pewno przyda mi się ta usługa w przyszłości i wyjdzie mnie to taniej, niż gdybym musiał zamówić serwisowanie kraty z innej firmy.