Korzyści płynące z osuszania ścian

 

Duża zawartość pary wodnej w powietrzu powoduje zagrożenie dla murów naszych domów w postaci pojawienia się przemoknięcia ścian. Takie zjawisko grozi pojawieniem się pleśni ściennej, a także jest dużym zagrożeniem dla konstrukcji naszych domów, ale także dla mebli, ubrań czy dokumentów, choć ciężko w to uwierzyć na słowo. W przypadku zaistnienia takiego stanu, ważne jest skuteczne osuszenie ścian.

Efektywność osuszania ścian metodą iniekcji krystalicznej

osuszanie ścian metodą iniekcji krystalicznejCzęste narażanie ścian na działanie wody, zwłaszcza w postaci pary wodnej, to stany, w których wilgotność ścian silnie wzrasta. Grozi to przeniknięciem wilgoci do ścian naszych domów. Wilgoć pojawia się stopniowo. Zjawisko wilgoci jest nie tylko nieestetyczne lub brzydko pachnące, ale także może być groźne dla naszych mebli oraz przedmiotów, które się w nich znajdują, takich jak dokumenty czy ubrania. Dokumenty wykonane są z papieru, mają więc wysoki poziom higroskopijności, czyli powinowactwa do wody, które objawia się jej pochłanianiem z zewnątrz. W przypadku więc wilgoci ściennej, która bardzo szybko przenika przez meble, mogą ulec zniszczeniu nawet nasze dokumenty. Ubrania znajdujące się w szafie stojącej przy ścianie podległej zjawisku wilgoci również ulegają pochłanianiu wilgoci. Zjawisko to można więc czasami poznać po nieprzyjemnym zapachu unoszącym się z ubrań. Kiedy więc w ścianie pojawi się wilgoć, warto zawalczyć z nią jak najwcześniej. Osuszanie ścian metodą iniekcji krystalicznej jest jedną z najskuteczniejszych metod osuszania. Polega ona na uzupełnianiu ubytków w ścianie przez specjalnie przygotowane otwory. W tym celu uzupełnia się je roztworem cementu oraz wapnia. Pomaga to w odbudowaniu prawidłowego składu ścian oraz ich odporności na powstawanie plam wilgoci, pęknięć w ścianach, czy ognisk grzyba ściennego. Wilgoć ścienna często może szkodzić naszym ubraniom lub dokumentom, warto więc się jej skutecznie pozbyć. Osuszanie ścian jest bardzo ważne, ponieważ pomaga uchronić się przed negatywnymi skutkami wilgoci.

Wysoki poziom wilgotności grozi powstawaniem wilgoci w ścianach budynków. Wilgoć szkodzi nie tylko ścianom, ale także meblom oraz temu, co się w nich znajduje. W przypadku przemoczenia ścian, najlepszą metodą osuszania jest iniekcja krystaliczna. Polega ona na uzupełnianiu ubytków odpowiednio dobranym w stężeniu roztworem cementu oraz wapna, dzięki czemu ściana jest wzmocniona, a nieprzyjemne skutki wilgoci są zredukowane. Osuszanie metodą iniekcji krystalicznej jest więc bardzo skuteczne.