Korekcja wad stóp z systemem Memo

Obuwie korekcyjne ma za zadanie niwelować powstałe wady stóp, ale także dbać o to, aby nie powstawały kolejne. Z tego względu specjaliści zalecają stosowanie butów ortopedycznych – profilaktycznych lub korekcyjnych – już u najmłodszych dzieci. Zwłaszcza dzieci uczące się chodzić powinny mieć dobrze dopasowane obuwie, gdyż przy pierwszych krokach najłatwiej o nieprawidłowy rozwój stopy, co z czasem może wiązać się z pogłębieniem wady, trudnościami z chodzeniem i dyskomfortem, który z pewnością nie poprawi jakości życia energicznego dziecka. 

Buty korekcyjne z systemem Memo 

praktyczne buty korekcyjne memoObecnie na rynku istnieje wiele firm produkujących obuwie korekcyjne i jest to dobra informacja, gdyż duża ilośc firm oznacza konkurencyjne ceny i więcej możliwości doboru odpowiedniej wkładki. Jednak zanim będziemy stać przed wyborem obuwia, należy zdiagnozować stopę pod kątek ewentualnych wad. Idealnym rozwiązaniem dla dziecka są  praktyczne buty korekcyjne Memo. Czym się różnią od innych butów korekcyjnych? Przede wszystkim niezastąpionym w diagnozie systemem monitorującym stopę Memo. Zakupione obuwie ma na podeszwie odpowiednio ponumerowane wypustki, które pełnią funkcję diagnostyczną. Podeszwa została wykonana z materiału, który mocno uwidacznia ścieranie w konkretnych miejscach i właśnie miejsca ścierania są oznaką prawidłowej lub nieprawidłowej pracy stopy. Dla rodzica oznacza to możliwość samodzielnej obserwacji stopy dziecka i wczesnej reakcji. Ścieranie niektórych wypustek na podeszwie oznacza zdrową stopę, która nie wymaga korekcji. Kolejne numery wypustek oznaczają niewielką wadę, do której natychmiast możemy dopasować korekcyjną wkładkę a następnie obserwować czy ścieranie podeszwy w nieprawidłowych miejscach postępuje. Jeśli nie, to możemy się cieszyć sukcesem i kontynuować noszenie wkładki. Jeśli jednak ścieranie postępuje, wówczas należy wybrać kolejną z serii wkładkę o większym ucisku i nadal obserwować. Jeśli to nie pomoże, wówczas producent butów zaleca konsultację lekarską, bo prawdopodobnie niezbędne będzie indywidualne dobranie obuwia korekcyjnego i bardziej pogłębione badania. 

Zdrowe stopy dziecka to podstawa jego właściwego funkcjonowanie. Chodzenie i bieganie jest nieodłączonym elementem dzieciństwa i żaden rodzic nie chciałby, aby te z pozoru podstawowe czynności powodowały u dziecka dyskomfort i ból. Z tego względu należy jak najszybciej wybrać obuwie z systemem Memo, który wskaże na ewentualne problemy w budowie stopy, co umożliwi szybką reakcję i zatrzymanie pogłębiania się wady.