Kompleksowe szkolenie z pierwszej pomocy

Jak powszechnie wiadomo społeczeństwo się starzeje. Ludzi w wieku geriatrycznym jest coraz więcej. Nie rzadko możemy zobaczyć w mieście starszą osobę, której nagle zaczyna się robić słabo. Jak zareagować? Jeżeli do tej pory nie mieliśmy do czynienia z omdleniami i nie jesteśmy personelem medycznym to nie wiemy jak należy się zachować. Aby zdobyć wiedzę w zakresie udzielania pomocy drugiemu człowiekowi warto odbyć szkolenie, które nauczy nas właściwych reakcji.

Jak pomóc poszkodowanemu?

szkolenie z pierwszej pomocy w WarszawieCo jakiś czas organizowane jest szkolenie z pierwszej pomocy w Warszawie. Takie szkolenie zawsze obejmuje dwa etapy. Pierwszym z nich jest część teoretyczna, a drugim część praktyczna. Osoby, które szkolą kursantów na co dzień pracują w placówkach ochrony zdrowia. Dzięki temu często posługują się przykładami z życia codziennego. Opowiadają o pacjentach, którzy z powodów losowych znaleźli się w sytuacji zagrożenia życia. Opis całej sytuacji, jej przebieg oraz pytania o to jak należałoby zachować się w takiej sytuacji zmuszają kursantów do wczucia się w przebieg sytuacji oraz intensywnego myślenie. Taka nauka jest najbardziej efektywna. Oczywiście niezwykle ważne jest poznanie definicji oraz opracowanych algorytmów działania. Nie mniej jednak najwięcej nauczymy się wtedy, kiedy sami będziemy wykonywać opisane czynności. Na zajęciach praktycznych kursanci uczą się jak prawidłowo udrożnić drogi oddechowe dwoma sposobami oraz jak wykonać masaż serca. Najpierw osoba prowadząca zajęcia szczegółowo omawia każdą czynność, następnie ją wykonuje, później prosi, aby kursanci udzielali jej instruktażu jak powinna wykonać daną czynność. Dopiero po tych wszystkich etapach kursanci przechodzą do działania i zaczynają ćwiczyć na fantomach. Czas ćwiczeń jest nieograniczony. Oczywiście w trakcie wykonywania czynności można zadawać pytania. Końcowym etapem kursu jest zaliczenie testu jednokrotnego wyboru liczącego trzydzieści pytań. Z pewnością poradzi sobie z nim każda osoba, które uczestniczyła w zajęciach teoretycznych oraz ćwiczeniach.

Niewątpliwie umiejętność odpowiedniej reakcji w sytuacji zagrożenia życia jest nieocienioną umiejętnością. Aby móc poradzić sobie w trudnych sytuacjach należy zdobyć wiedzę teoretyczną oraz praktyczną. Ułożenie pacjenta w pozycji bezpiecznej, udrożnienie dróg oddechowych oraz wykonanie masażu serca nie sprawi nam żądnego kłopotu jeżeli wcześniej odbędziemy szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Dzięki temu będziemy czuć się bardziej pewni siebie oraz bezpieczni.