Komfortowe domki drewniane

Budowa domu zawsze pochłania sporo funduszy i także czasu, zwłaszcza jeżeli planujemy ją wykonać etapami rozłożonymi w czasie. Większość ludzi za domy całoroczne wybiera tradycyjne modele murowane lub betonowe, ewentualnie z drewnianymi elementami. Natomiast na domki letniskowe częściej decydują się na budynki wykonane z drewna lub posiadające drewnianą konstrukcję.

Ile trwa budowa drewnianego domu?

domki drewniane - mazowieckieNa rynku działa nawet kilkaset firm budowlanych, które specjalizują się w budowie różnych obiektów mieszkalnych. Dziś ludzie coraz chętniej rezygnują z tradycyjnych obiektów na rzecz bardziej ekologicznych lub też tańszych budynków, które mogą być użytkowane przez cały rok, dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów budowlanych. To, jak długo trwa budowa domu zależy od wielu czynników, które są indywidualnie ustalane. Dom można budować od podstaw samodzielnie albo zlecić jego wykonanie profesjonalistom z różnego rodzaju materiałów lub nawet prefabrykatów. Jeżeli interesują nas domki drewniane – mazowieckie jest województwem, w którym działa najwięcej firm z tej branży. Wykonują one niemalże dowolne rodzaje domów od podstaw, czyli łącznie z projektem, budową i wykończeniem pod klucz. W ostatnich latach zauważalnie wzrosła liczba osób, które zainteresowane są budową domków drewnianych, ponieważ wbrew pozorom są one bardzo ciepłe, przytulne i tanie w utrzymaniu. Drewno zapewnia doskonałą wentylację i pasuje do każdego stylu, dlatego też stało się tak pożądanym materiałem budowlanym. Letniskowe domki z drewna są znacznie mniejsze od jednorodzinnych, gdyż ich powierzchnia musi mieć maksymalnie trzydzieści pięć metrów kwadratowych w podstawie. W przypadku domów całorocznych takich wymogów nie ma i dodatkowo mogą one mieć piętra. Drewniane domy mają odpowiednio zaprojektowane konstrukcje z belek, które stanowią stelaż ścian, ale także dachu. Mogą być w całości wykonane z naturalnych materiałów, ale równie często spotyka się domy mieszane. Ich budowa w zależności od użytych materiałów może być tańsza lub droższa od domu murowanego.

Domek z drewna jest marzeniem wielu osób, zwłaszcza jako domek letniskowy. Choć obecnie na rynku możemy spotkać także domy w stylu kanadyjskim czy budowane z gotowych elementów, które również składają się w całości lub w przeważającej części z drewna. Są one cenione za swój naturalny charakter. Cena takiego budynku może być mocno zróżnicowana, gdyż wiele firm wykonuje je pod zamówienie, zgodnie z indywidualnym projektem. Wystarczy posiadać działkę i stosowne pozwolenia, aby móc rozpocząć budowę.