Kocyk dla niemowlęcia

Małe dzieci lubią się przytulać do miękkich przedmiotów, materiałów i przytulanek. Ich skóra jest bardzo delikatna i szczególnie wyczulona na dotyk, dlatego ważne, aby wszystkie materiały, które mają bezpośredni kontakt ze skórą maluszka były bezpieczne i miłe w dotyku. Od wzoru i koloru, ważniejsza jest tekstura, bo wprost stymuluje malucha rączki i zachęca do poznawania świata. Noworodkom i niemowlakom, jako maskotkę można dać mały kocyk, który będzie ochoczo ściskać.

Jakie wzorki posiadają koce minky?  

kocyki dla niemowląt minky we wzoryGdy dziecko się rodzi, rodzice przygotowują dla niego wszystkie niezbędne rzeczy potrzebne mu do przetrwania pierwszych miesięcy, a nawet lat. Wózek i łóżeczko będą służyć maluchowi przez dobrych kilka lat, a kocyk może nawet jeszcze dłużej. Dzieci potrzebują nieco wyższej temperatury niż dorośli, gdyż ich małe ciałko nie posiada jeszcze wystarczającej ilości tłuszczu zabezpieczającego je przed wychłodzeniem, dlatego tak ważne jest wierzchnie okrycie. W sklepach z artykułami dla dzieci dostaniemy kocyki dla niemowląt minky we wzory dopasowane do płci dziecka. Możemy wybierać wśród dziesiątek rodzajów dwustronnych kocyków, uszytych z wysokogatunkowej bawełny i miękkiego polaru minky. Bawełna doskonale chłodzi w upalne dni, a polar grzeje w zimowe dni. Kładąc malucha do wózka, musimy wziąć pod uwagę, że ono cały czas będzie leżeć i nie będzie miało możliwości się rozgrzać, dlatego konieczne jest okrycie go ciepłym kocykiem, lub kołderką. Im zimniej jest na dworze, tym cieplejsze powinno być okrycie, jednak nie można też przegrzać malucha, bo może to mieć negatywne skutki dla jego zdrowia. Dla starszych dzieci kocyki mogą służyć jako mata, na której będą się bawić. Z jednej strony kocyk ma miękkie wypustki w kształcie kuleczek i są one jednokolorowe, a z drugiej delikatną w dotyku bawełnę farbowaną bezpiecznymi dla dziecka środkami. Najpopularniejsze wzory, to gwiazdki, kolorowe zwierzątka, oraz liczne kształty geometryczne, które są interesujące dla starszych maluchów. 

Kocyki minky posiadają różną gramaturę i wypełnienie o różnej grubości. Materiały wykorzystane do produkcji otrzymały wszystkie niezbędne certyfikaty, oraz zostały dopuszczone do kontaktu z dziećmi. Wnętrze kocyka może być puste, albo wypełnione antyalergiczną watoliną, która doskonale utrzymuje ciepło. Kocyk można prać w pralce w temperaturze do nawet sześćdziesięciu stopni i można go prasować od strony bawełnianej. Może on być świetnym pomysłem na prezent, gdyż każda sztuka jest ładnie zapakowana w ochronną folię.