Klasyczny łańcuszek z krzyżykiem dla mężczyzn

Zakup prezentu dla chłopaka, brata czy ojca nie jest zbyt proste, a przecież co roku pojawia się aż kilka okazji do obdarowania bliskiej nam osoby. Zazwyczaj kierujemy się pasjami oraz pracą danej osoby, warto jednak postawić na coś unikatowego, co będzie pasować niemal do każdej osoby. Warto też wybrać personalizowany prezent, który stanie się bardzo ważny dla drugiej osoby i będzie jej przypominać o nas oraz wyznawanych wartościach. Idealnym przykładem może być łańcuszek, na którym zawiesimy piękny krzyż – prosty, ale zarazem wyjątkowy. Dla jednych będzie to symbol wiary, a dla innych modny i stylowy element biżuterii.

Złoty łańcuszek z krzyżykiem dla mężczyzn 

elegancki męski złoty krzyżykBardzo często tego rodzaju biżuterię męską dajemy w prezencie bliskiej nam osobie, gdy na przykład wyprowadza się z domu rodzinnego czy wyjeżdża za granicę. Wtedy taki elegancki męski złoty krzyżyk będzie noszony zawsze w nowym miejscu i będzie przypominał właścicielowi o tym, co jest ważne. Taki symbol podkreśli wyznawane dotychczas wartości oraz nie pozwoli się zagubić w nowym życiu. Krzyżyk można podarować również nastolatkowi z okazji bierzmowania czy młodzieńcowi w dniu ślubu – tutaj można na przykład postawić na dwa krzyżyki w podobnym stylu dla pana młodego oraz panny młodej. O ile w przypadku kobiet można zdecydować się na nieco bardziej bogatszą wersję ze zdobieniami i wzorami, to u mężczyzn lepiej trzymać się jednak klasycznych i prostych modeli. To ważne, aby wpasować się w upodobania przyszłego właściciela lub po prostu postawić na uniwersalny model i wzór. Złoto z pewnością zawsze się sprawdzi, chociaż istnieje wiele pięknych elementów biżuterii srebrnych. Wszystko zależy tutaj od tego czy dana osoba nosi srebrną czy złotą biżuterię, a może woli hipoalergiczną. Dobrze też dopasować odpowiednio wielkość krzyżyka do postury i wzrostu danej osoby, ponieważ zbyt mały krzyżyk nie będzie się dobrze prezentować na wysokim i dobrze zbudowanym mężczyźnie.

Ceny tego rodzaju łańcuszków i zawieszek są bardzo różne i zależą głównie od grubości i wielkości biżuterii oraz dodatkowych zdobień. Niejednokrotnie zdarza się, że sprzedawca umożliwia wykonanie personalizowanego grawera z datą, inicjałami czy innym krótkim napisem. Zazwyczaj jest to bezpłatna usługa – w przypadku znanych marek i wysokiej jakości biżuterii. Największy wybór złotych wyrobów można znaleźć w internecie, gdzie pokazywane są realistyczne zdjęcia oraz gotowe inspiracje z prezentowanymi łańcuszkami, zawieszkami czy też bransoletkami i zegarkami męskimi.