Karnisz metalowy czyli idealnie uzupełnienie firan

 

Wiele ludzi wkłada bardzo dużo pracy w aranżację swojego domu. Nic dziwnego, mówi się bowiem, że to właśnie dom jest naszą wizytówką. Warto więc zadbać o jego wygląd oraz przykładać należytą uwagę nawet do pozornych detali, które jednak zawsze składają się na obraz całości. W wielu domach nadal doskonale sprawdzają się firany oraz zasłony, które nie tylko chronią pomieszczenia przed światłem, ale również pełnią funkcję ozdobną. Ich idealnym dopełnieniem będą niewątpliwie odpowiednio dobrane karnisze, warto więc zadbać o to by były one produktem wysokiej jakości, ale i klasy.

Pojedyńcze karnisze metalowe – klasa sama w sobie

klasyczny karnisz metalowy pojedynczyKiedy mamy już wybrane zasłony do salonu należy zastanowić się nad tym na jakim karniszu będą one prezentować się najlepiej. W takiej sytuacji idealnie sprawdzi się klasyczny karnisz metalowy pojedynczy, który podkreśli każdą, nawet najbardziej ekstrawagancką tkaninę. Karnisze te wykonane są ponadto z wysokiej jakości metalu, który odporny jest na kolizje, zarysowania czy uszkodzenia. Produkt tego typu posłuży nam więc na lata, co automatycznie wpłynie korzystnie na nasze finanse. Jak sama nazwa może już sugerować, pojedyńczy karnisz metalowy charakteryzuje się smukłym kształtem. Nie zajmuje więc wiele miejsca i nie przytłoczy swą wielkością naszego okna. Dostępny jest on zazwyczaj w dwóch kolorach: srebrnym oraz złotym. Różnorodność ta pozwoli nam dobrać odpowiedni karnisz do każdego pomieszczenia w naszym domu, będzie on współgrał z jego wystrojem i dominującą kolorystyczną tonacją ścian (do zimnych farb pasuje bardziej karnisz w kolorze srebrnym, do ciepłych zaś w złotym). Dodatkowymi elementami ozdobnymi karnisza będą jego wymienne zakończenia, które występują w różnych kształtach. Do najbardziej popularnych wzorów należą ornamenty roślinne, imitujące kryształ kule oraz różne wzory geometryczne. Warto także zaznaczyć, że końcówki te można zmieniać, warto więc dokupić kilka ich rodzajów, które będą pasować do konkretnych modeli firan czy zasłon. Karnisze tego typu są niezwykle wytrzymałe, udźwigną nawet ciężkie, grube materiały. Ponadto metalową konstrukcję łatwo i szybko się czyści, nie osiada na niej również kurz. Karnisze te adresowane są dla wszystkich tych, którzy cenią sobie klasę i styl, idealnie pasować będą zwłaszcza w pomieszczeniach, w których dominuje styl art deco czy  barokowe, zdobne meble. Pasują więc one głównie do wnętrz aranżowanych w antycznym wręcz stylu, pełnym przepychu i elegancji.

Karnisze metalowe wykonane są z wysokiej jakości tworzywa, które wytrzyma wiele kat użytkowania. Metalowa konstrukcja utrzyma również nawet bardzo ciężkie, grube materiały, z którymi nie zawsze radzą sobie tradycyjne karnisze niskiej jakości. Dodatkowym atutem owych karniszy jest również możliwość ich dodatkowej dekoracji wymiennymi końcówkami, które występują w wielu fantazyjnych kształtach.