Karma bez zbóż dla kota

Żywienie domowych zwierząt bywa trudne, bo przyzwyczajają się do tego co im najbardziej smakuje i nie chcą jeść tego co im dajemy. Głównie też problem dotyczy właścicieli kotów, gdyż one potrafią być bardzo wybredne i będą skutecznie protestowały, a nawet głosowały. Kot nie powinien jeść domowego jedzenia ponieważ nie zawiera ono wszystkich niezbędnych składników dla naszego pupila. Domowe zwierzęta powinny spożywać suchą i mokrą karmę. 

Jakie koty jedzą bezzbożowe karmy? 

karma bezzbożowa dla kotówMałe kotki jedyne czego potrzebują, to mleko kociej mamy. Tak jak w przypadku ludzi, mleko matki dostarcza małemu kociątku wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Kiedy małe mają kilka tygodni to można zacząć im podawać karmę przeznaczoną dla małych kotów, która zawiera odpowiednią dawkę witamin i składników odżywczych, które mogą zastąpić mleko jakim dotychczas były karmione. Powszechnie się uważa, że karma, która nie zawiera zbóż jest lepiej przyswajana i trawiona przez zwierzęta, dlatego coraz więcej właścicieli uważa, że karma bezzbożowa dla kotów jest korzystniejsza. Zwierzęta tak jak ludzie, w sytuacji problemów zdrowotnych sygnalizują to swoim zachowaniem. Jeżeli nasz kot stał się bardziej drażliwy, jego sierść straciła blask i zaczęła wypadać, to może to oznaczać, że nie służy mu obecne pożywienie i należy spróbować mu wprowadzić do diety bezzbożową karmę. Jeżeli zwierze od początku jadło suchą karmę, to nie będzie problemu z wprowadzeniem mu takiego jedzenia. Jeżeli nasz pupil woli jeść mięsne kawałki, to można spróbować mu dać bezzbożową karmę w postaci mokrej karmy. Już nie tylko ludzie wykazują nietolerancję na zboża, ale także zwierzęta, które mieszkają razem z nami w domu. Jedzenie dla kotów powinno posiadać odpowiednią dawkę witamin, które przyczynią się do właściwego wzrostu, wzmocnią kości i zęby, oraz  zapewnią kotu piękną sierść. Dobra karma dla zwierząt wpływa na jakość widzenia naszego pupila, przez co może on być jeszcze lepszym nocnym łowcą. Kluczem do zdrowia naszych domowych zwierząt jest właściwa dieta, pielęgnacja i dużo miłości, oraz czasu im poświęconego.

Wszystkie artykuły dla kotów łącznie z karmą, zabawkami, legowiskami i przysmakami, znajdziemy w dobrym sklepie zoologicznym. Jeżeli nie jesteśmy pewni jaka karma będzie najlepsza dla naszego milusińskiego, to możemy się zdać na fachową wiedzę i doświadczenie sprzedawcy, który z pewnością nam doradzi co wybrać. Poza karmą, kot powinien mieć stały dostęp do czystej, bieżącej wody, szczególnie w upalne dni. Bezzbożowa karma jest nieco droższa od zwykłej.