Jakie metody skutecznie leczą bóle?

W pędzie dnia codziennego zapominamy o naszym zdrowiu. Praca fizyczna jak i biurowa odbijają się słabą kondycją naszego ciała. Bóle, drętwienia czy mrowienia to dla młodego pokolenia niestety norma. Jak się okazuje, chińczycy dostrzegają związek człowieka z naturą, dlatego też warto sprawdzić ich alternatywy lecznicze. Już ok. 1000 roku p.n.e., ziołolecznictwo, akupunktura i odpowiednia dieta czyniły w chińskim społeczeństwie cuda. 

Skuteczność medycyny chińskiej na nasz organizm…

skuteczna medycyna chińska we wrocławiuFilozofia, równowaga, olejki eteryczne, kadzidła oraz tajemne techniki lecznicze to dla społeczności chińskiej bardzo ważne rytuały poprawiające kondycję zdrowotną oraz psychiczną. Jednym z bardziej popularnych zabiegów z odległych zakątków Chin jest akupunktura. Rytuał ten, ma za zadanie odblokować naszą energię w celu pełnego wyzdrowienia. W odblokowaniu energii życiowej pomagają cienkie igły, które służą do nakłuwania miejsc bolących. Skuteczna medycyna chińska we wrocławiu, oferuje nam, szereg zabiegów wykonywanych przez chińskich specjalistów. Już po jednej wizycie masażu czy akupunktury, pacjenci zauważają ogromną ulgę w odczuwaniu bólu czy dyskomfortu. Warto dodać, że w ofercie znajdzie się również akupresura. Zabieg ten jest określany jako “pomiędzy” akupunkturą, a masażem chińskim. Akupresura to osobliwa metoda ucisku poszczególnych miejsc na naszym ciele. Tak jak we wcześniejszych metodach, energia ma przepływać przez nasze ciało bez żadnych zakłuceń. Nie można zapomnieć, że ważną kwestią życia w zdrowiu jest nauka odpowiedniego, spokojnego oddechu, oraz medytacji. Idealna dieta według starych doniesień składa się z 40% owoców i warzyw, 40% produktów zbożowych (otręby, kasze) oraz ryż, a także 20% pokarmów bogatych energetycznie jak: jaja, mięso, cukier. Specjaliści zalecają spożywanie posiłków neutralnych, czyli nie za gorących i nie za zimnych. Wykluczyć trzeba również przejedzenie, które negatywnie oddziałuje na układ trawienny. Posiłki powinny być skromne. Umożliwia to życie we wspomnianej wcześniej równowadze.

Najważniejsze jest aby wierzyć w sens terapii. Musimy się temu poddać. Chcieć wyzdrowieć. Opanowanie, wytrwałość i systematyczność to główne założenia w terapii. Dajmy sobie trochę czasu aby ciało mogło z dnia na dzień wyglądać i czuć się lepiej. Oddychajmy pełną piersią i żyjmy z pozytywną energią na co dzień. Nie bójmy się nowych doświadczeń, nowych metod leczniczych, dajmy szansę skutecznej medycynie chińskiej we wrocławiu. W zdrowym ciele, zdrowy duch!